Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen magas fizetés mellett...

Milyen magas fizetés mellett alkalmaznátok takarítónőt?

Figyelt kérdés

Férjemmel ketten élünk, havi 25-30 ezret kér a takarítónő.

Menyit kellene keresnetek hogy ezt bevállaljátok?

Hitel nincs, kétszintes családi ház van.

Szabadidőnk viszont kevés...


2016. jan. 18. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Én nem alkalmaznék bármennyit keresek zavarna ha valaki a holmiaim között túrkál.
2016. jan. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Havi < 300 K.
2016. jan. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első: nem ez volt a kérdésem. HA alkalmaznál akkor milyen fizu mellett...
2016. jan. 18. 10:49
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem a fizetés mértéke, hanem az arányok számítanak.

Ha 1-2 órai munkáddal meg tudod keresni a bejárónő napi bérét, akkor nem gondolkoznék.

Én a vidéki anyósomat is segítem. Vidéken már 400 Ft-os óradíjért elmegy hetente egy napra egy hölgy anyósomhoz, szépen kitakarít, kivasal, és a kertet is rendbe teszi nyáron. Erre anyósom 80 évesen már nem volna képes.

Megyei jogú városban lakom, itt már 900 Ft-ot kér a bejárónő óránként, szóval 7200 Ft a napi díja. Nagyon szépen kitakarít, és kivasal. A nyugdíjas bácsi, aki a kertápolásba segít, ő meg 5000 Ft-ot kér "napszámba".

Nekem az óradíjam ennyi, emiatt úgy gondolom, jobban járok, ha azzal foglalkozok, amihez értek. És inkább megkeresem a rávalót azokhoz a munkákhoz, amivel eltölthetnék egy egész napot is (csak akkor nem keresném meg óránként az ötezret)...

2016. jan. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mosás/vasalás maradna nekem, főzés is, kert is.

De a heti portörlés, porszívózás, felmosás, fürdő, konyha takarítás igen, ablakpucolás ahogy szükséges.


Nagytakarításra egyszer már hívtam a hölgyet, együtt csináltuk. Amíg ő ablakot pucolt meg a függönnyel küzdött én törölgettem, keze alá dolgoztam, bevált.

2016. jan. 18. 15:30
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

25-30.000-at én soknak érzek, mennyi takarításra van ez?


Mindenesetre keresettől függetlenül akkor, ha kijön a költségvetésből kényelmesen. Amit pedig lehetséges, inkább gépesítenék, olcsóbb, mint a munkaerő: robotporszívó, felmosórobot (ezek nekem heti szinten lazán 5-6 órát takarítanak meg, tekintve hogy 2 szobacicánk van...), mosogatógép (na az meg szintén napi szinten fél-1 óra spórolás), szárítógép (heti szinten 1-2 óra spórolás ami a teregetést, vasalást illeti). Ezután annyi házimunka marad, amit a férjemmel ketten heti fél-1 óra alatt el tudunk végezni: fürdő-wc pucolás, portörlés, konyhapult-főzőlap tisztán tartása. Árügyileg pedig 1-1,5 év takarítónői szolgálataiba került az egész, ha a ti áraitokkal számolunk.


U.i.: ami igazán szuper, hogy már ablakmosó robot is van :D azon goldolkodok következőnek. 200 dollártól indulnak, szóval nem is vészes az áruk :)

2016. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

"robotporszívó"


Na, én elolvastam egy ilyen robotporszívónak mondott 80 ezer forintos jószág használati útmutatóját, és kiderült, hogy járólap és padló felseprésére esetleg alkalmazható. De szőnyeget szegényke nem tud porszívózni. Szóval nagyon félrevezető a neve. Ja, és persze lépcsőt sem tud sepregetni...

2016. jan. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7. - 80.000 ft-ért nem is érdemes megvenni. A jobbak 120.000 körül kezdődnek (ismétlem, kezdődnek!).

Nekünk roomba márkájú van, átmegy a 4 centis küszöbön is, és a magasszálú szőnyegre is felmegy :)

Amikor tele a porzsákja megy, és kiüríti. Ha lemerülőben van, feltölti magát és folytatja ott, ahol abbahagyta. Térképe van az egész házról, és programozható melyik szobába menjen. Nagyon kényelmes egy jószág és praktikus is. :)


De tudod, az ócskát semmiből nem érdemes megvenni háztartási eszközök terén.

2016. jan. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És igazad van abban, hogy lépcsőt nem tud, de annyi bajom legyen egy héten 1x, ha porszívó minden nap körbemegy...
2016. jan. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mosogatógépünk van.

Én ezekbe a takarítógépekbe nem nagyon hiszek, sok a lépcsőnk, sarkok, stb, nem megyek bele.


Porszívózás, felmosás, fürdőszoba, portörlés, konyhapult, sütő, főzőlap, alkalomadtán ablakpucolás tartozna a feladatai közé, heti 3-4 órára van ez az ár.

2016. jan. 20. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!