Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tudnék hozzájutni...

Hogyan tudnék hozzájutni valamilyen részletes interlock (Bernina 700D) használatot bemutató könyvhöz, videóhoz magyar nyelven?

Figyelt kérdés

#könyv #videó #lock #oktató anyag #varrás interlock
2016. febr. 8. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát pl. ha megvetted eme nem éppen olcsó masinát, akkor a dobozában volt.


De amúgy a bernina oldaláról letölthető.

[link]


Amúgy király gép, nekem is Bernina van :)

2016. febr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de sajnos nekem ez nem elég. :( A gépet évekkel ezelőtt kaptam, és most van időm, hogy megpróbáljam használni. Sajnos én eddig csak varrógépen cikcakkoltam, és abszolút amatőr vagyok lockolásban. Gondoltam nem találom fel a spanyolviaszt, hanem megtanulom rendesen használni valamilyen segédanyaggal. A használati utasításom megvan, meg a Bernina honlapját is megnéztem, de elkeserítő. Valóban egy nagyon drága gép, és adnak hozzá egy sajtfecnit -még online is-, amin semmit nem lehet látni, még ha kiguvad a szemed akkor sem. A honlapon már legalább időnként használnak egy piros színt, de ez csak azoknak jó, akik ismerik a lock gépeket, és itt már félszavakból is megértik a különbséget. Arra képtelenek, hogy a 4 színt megkülönböztessék a különböző varratrajzokon, a csavarás irányát nem tüntetik fel, a nyílak hegye nem látszik, és hosszan folytathatnám. A kedvencem az öltés felfejtése, ahol a rajz és a magyarázó szöveg ellentmondásban van, sőt az online verzió a harmadik. Belenéztem az ollótlan csoffadt körmű angol hölgy videóiba, de sajnos nem tudok ennyire jól angolul, meg pl. Ő a negyedik verzióban bontja az öltést. Szóval nekem valami olyan "tananyagra" lenne szükségem, hogy melyik öltést mikor használjam stb., mert teljesen amatőr vagyok, és nincs kedvem magam kárán rájönni a fortélyokra.
2016. febr. 9. 12:03
 3/5 anonim ***** válasza:

De ennél részletesebb leírás nincs.


Esetleg youtube-on rákereshetnél, hogy bernina 700d, hátha vannak videók.


Nem bántásból írom, de nekem előtte egy sima varrógépem volt csak, szóval én is a sima használatiból tanultam meg a lockozást :) persze, néha törött 1-1 tű, meg 1-2 dolgot ki is dobhattam varrás után, de tanultam belőle :)

2016. febr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
valami van, de nem az igazi! Találtam egy "brother" használati utasítást, ami lényegesen jobb mint a Bernina, akik szégyellhetik magukat, hogy egy nagyon drága házi szegővarrógéphez egy sajtfecnit adnak használati utasításként. Ha esetleg valakinek segít, szerintem adaptálható más gépekhez is a konkrétumokon kívül. [link]
2016. febr. 9. 23:12
 5/5 ovoid válasza:
Köszi, aranyos vagy, hogy feltetted a Brother-t!
2019. febr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!