Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kinek van Hausmeister 1101...

Andi1124 kérdése:

Kinek van Hausmeister 1101 típusú kenyérsütője? Bevált? Jó gép? Tapasztalatokra lennék kíváncsi, érdemes-e venni. Süt és dagaszt is? Csak beleteszem a hozzávalókat, és a gép elvégez mindent, vagy a kelesztéshez ki kell venni, formázni és hasonlók?

Figyelt kérdés

2016. febr. 9. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt a fajtát nem ismerem. Volt nekem is, csak bele kell tenni és kb 3 óra mulva kész. Nem sokáig használtam, meguntam, inkább kész kenyeret vettem. Most ha nincs itthon kenyerem, akkor sütök. Csak összekeverem a hozzávalókat jénaiba beletszem és megsütöm a sütőben. Sokkal gyorsabb és finomabb !
2016. febr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Csak összekeverem a hozzávalókat"


Amiről te beszélsz, az a muffin!

A kenyeret dagasztani kell. Ami kemény fizikai meló. És nem 4-5 percig tart!


Amúgy a kérdezőnek üzenem, az összes 10-15 eFt körüli gép hasonló módon működik már a harmadik noname gépet nyűvöm, de pl a dagasztás mindegyiken ugyanaz a menűpont.

Mi nagy pizzások vagyunk, én csak dagasztásra használom 50 dkg lisztből.

Kísérleteztem egy ideig kész kenyérig történő üzemeltetésével, de nagyon évszak és hőfokfüggő a dolog és pontos recept szükségeltetik.

(Ha kicsit melegebb minden és kicsit több vizet töltesz bele, akkor sokkal jobban megkél, kicsurog a tészta kelés közben, süléskor odaég a fűtőszálra - stb....

2016. febr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Csabesz80 ***** válasza:

Hasonló gép van nekünk is, mindent megcsinál csak beleteszed a hozzávalókat és kész. Minden megcsinál, dagasztásra és sütésre is sokat használjuk, heti 2 alkalommal legalább. De gondolom ennek is az a nyavalyája hogy a végén a keverő szár rendesen belesül és nehezen lehet eltávolítani.


Egyébként jó, csak nagyon-nagyon figyelni kell a pontos adagolásra különben legtöbb esetbe "beesik" a teteje a kenyérnek - nem jó a kenyértészta állaga, vagy sűrűbb vagy hígabb a kelleténél. Ha a recept azt írja hogy 400 ml víz akkor 400 ml kell és nem 410 vagy 390. Ilyen apróságokon is elmehet az egész. Mi neten találtunk egy jó kenyér receptet ami ami 550 gramm sima és 100 gramm rétes lisztel készül, pontos adagolást betartva minden kenyér jól sikerül.

2016. febr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es

Te sütöttél már így kenyeret ? Biztos nem, mert akkor nem írtad volna. Igaz azt kihagytam, hogy kelesztem is.8 éve vagyok lisztérzékeny és így sütöm. A család többi tagjának búzalisztből is így készítem. Sokkal gyorsabb mint a kenyérsütőgéppel , amit kidobtam!

2016. febr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt, de hamar elromlott és nem vettem másikat.

Azóta a sütőben sütöm a kenyeret. Robotgéppel megdagasztom,majd megkelesztem. Sokkal jobb és nagyobb kenyeret tudok így sütni, mint a géppel. Annak a formája sem tetszett, nem lehetett szép karéjt szegni belőle.

2016. febr. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat és a tapasztalatokat!
2016. febr. 9. 19:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem Hausmeister volt az előző kenyérsütőm és nagyon sokáig működött. Süt is dagaszt is, igen, és külön is be lehet állítani, tehát ahogy írták, pizzához, kuglófhoz, buktához stb. szóval bármilyen kelt tésztához megdagasztja neked. Lehet benne gyors kenyeret, teljes kiőrlésűt és sima fehér kenyeret is sütni, külön program van mindre, még sütőporos gyors kenyérre is volt, bár én azt nem nagyon használtam. Inkább a gyors élesztőst, ha gyorsan kellett, kisebb lett, mint a hosszú programon, de volt vacsira kenyér, nem kellett futkosni. Ugyanolyan jó volt, mint a mostani, kicsit drágább gépem. Kb. 10 évig használtam. Volt hozzá recept is, pontos adagokkal és mérőkanál a sónak, cukornak, élesztőnek.
2016. febr. 14. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!