Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nagy méretű családi házat...

Nagy méretű családi házat (150-200 nm) milyen időbeosztással takarítatok?

Figyelt kérdés

Még nem költöztünk be, csak tervezgetem hogyan fogom rendben tartani a házat + kertet,környezetet. Mennyi időt szántok a rendbentartásra? Milyen praktikák vannak? Általában a család munkahely és oviban van, délután-este-hétvégén vagyunk itthon,ezért az én időm is kevesebb lesz a fenntartásra. Szeretném, ha ezek a munkák nem maradnának hétvégére, illetve a főzéssel sem menne el a hétvégére.

Hogyan csináljam hogy a családra is maradjon idő?



2016. febr. 16. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:

CSak 140 m2 + 80m2 alagsor, ahol szintén szobák vannak, de mivel nem állandóan használjuk (hobbiszoba, vendégszoba, stb.), ritkábban van takarítva, remélem nem gond, hogy írok. 800m2 kert.


Mindennap megy a földszinten egy kört a robotporszívó

2-3 naponta felrakom az emeletre

az alagsorba akkor, ha épp aktuális, ez változó.


2-3 naponta megy a felmosórobot egy kört a nagyszoba-étkező-konyha körben, heti 1-2 az előszobába és az emeletre is ráeresztem


2-3 naponta megy a mosogatógép is.


mosni hétvégén szoktam csak, mert hétköznap mindig káosz lesz belőle, ha nem tudok időben elpakolni. Vagy úgy szoktam, hogy péntek mire hazaérek, addigra végezzen a mosógép (ugye programozható) + utána szárítógép. 2 adagot mosok általában, ritkábban hármat


Főzni 2 napra szoktunk, felváltva a férjemmel +1x a héten étteremben eszünk vagy rendelünk. Így gyakorlatilag mindketten max. 1-2x főzünk a héten, addig a másiknak jut ideje valami másra.


Pénteken munka után wc+fürdő+mosdó takarítás+portörlés kb. fél-1 óra.


A kert elsősorban a férjem dolga, ő szeret vele foglalkozni. Nyáron 2 hetente szokott füvet nyírni,de gondolkodunk egy fűnyíróroboton is :).


Alapvetően nagyon ügyelünk arra,hogy midnent a helyére tegyünk, ne hagyjunk koszosan semmit, pl.amíg főzünk addig a munkalapot is gyorsan letakarítjuk, stb., fürdés után leöblítjük a kádat, fogmosás után a csapot, stb.... így sokkal kevesebbet kell takarítani később!

2016. febr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ekkora házhoz már bejárónőt javaslok. Főleg, ha dolgozol, több kisgyerek van és nem szeretnéd a fél életed takarítással tölteni, ahogy az előző is kifejtette.
2016. febr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na igen, a 2.-nak igaza van... bár a robotok sokat segítenek... de igen, elég sok idő elmegy így is. Ha nekem kellene proszívózni, felmosni, mosogatni, teregetni... el sem tudnám képzelni.
2016. febr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi is kb. ilyen méretű házba tervezünk költözni és nekem már vannak terveim, ha nem bánod leírom.

Mi jelenleg is két szintes házban lakunk, ott is hasonlóan fogok takarítani. A felső szinten a hálók vannak, ilyen van tervben a jövőre is, illetve egy fürdő és egy előszobarész. A felső szinten lévő szobákat ritkábban porszívózom, kb. heti 2x, max 3x, ha szükséges. Lent minden nap kell porszívóznom, benti papucsot használunk, de mégis. Bár kandallónk van, nyáron is ugyanígy kell.:)))

Amúgy pedig, fentről lefelé takarítok, az ablakpucolásokat beosztom napokra, ha nincs kedvem egész nap ezzel foglalkozni, vagy csak időm. Ezt megteheted hétköznap délután is, mondjuk két ablak, két függönnyel, úgyis lehet szépen haladni, mondjuk két naponta beiktatsz egy ilyen két ablakos napot.:)

A fürdőket egy napon szoktam takarítani a fentit és a lentit. A wc-ket naponta, két naponta takarítom.

A konyhát hetente egyszer-kétszer, attól függ. Meg persze a napi dolgok.

A főzés, ha van energiám több napra elkészíteni az ételt, akkor is csak kétfélét szoktam, hogy kevesebb legyen a maradék, plusz ha marad lefagyasztom, egy-egy adagnak jó, ha van, elő lehet kapni, a mikróban hamar felolvad.

A kertet úgy és akkor csinálom, ha szükséges, délutánonként is jó egy kicsit, persze nem kell minden nap, de egy-egy 20-30 perc beleférhet, amikor a gyerekek is úgyis kint vannak és nem is megerőltető. A nagyobb munkákból is szoktam hétköznap is, ha hétvégén elmegyünk valahová, és akkor mindennel haladtam.

Szóval ezeket így tervezem a nagyobb házban is, végül is a járófelület, a pókhálózás esetleg ablakok mennyisége lesz a lényegi különbség, hogy többet kell, most is van elég sok bútor, sokkal többet oda sem tervezek. :)

2016. febr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!