Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a véleményetek a Pinterest-...

Mi a véleményetek a Pinterest-féle "használjunk abszolút mindenre szóda-bikarbonát" felfogásról?

Figyelt kérdés
vagy még ecetet is
2016. márc. 23. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Sokféle hülye sokféle hülyeségben hisz/hihet.
2016. márc. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
A szódabikarbóna valóban sok mindenre jó, és ráadásul nem mérgező vegyszer.
2016. márc. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Ezt nem a Pinterest népe találta fel, hanem a józan paraszti ész; a márkás, agyonreklámozott tisztítószereket pedig a vegyipar. Lehet választani.
2016. márc. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

A szódabikarbóna általános tisztítószer, zsíroldó és szagtalanító, tudnád ezt ha rendesen bejártál volna kémiára.

Az ecetsav pedig fertőtlenítő és vízkőoldó szer.

Mind a kettő teljesen környezetbarát anyag, és van annyira hatékony, mint a boltban kapható kemikáliák. Sőt, ezek töménységét úgy állítom be, ahogy akarom. Mi a gondod ezzel?

2016. márc. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Ketté kell választani a baromságot a tényleg hasznos dologtól. Például az ecet nagyon jó vízkőoldó, a szódabikarbóna nagyon jó szagtalanító. Az ecettel lehet fixálni a ruha színét, szódabikarbónával súrolni. Viszont vannak olyan közkeletű tippek, amik semmit nem érnek. Erre a leggyakoribb példa a lefolyótisztítás ecet+bikarbóna kombinációval. Ez semmit nem ér, csak pezseg a szénsavtól. Ettől függetlenül rengeteg dologra jó az ecet és a bikarbóna is. Én pl a mosogatógépben ecettel öblítek már 10 éve. Csillognak a poharak, és jóval olcsóbb mint akármelyik öblítő. Ésszel kell kiválogatni az információkat, és így rengeteg hasznos tipphez is hozzájutsz.
2016. márc. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

A szódabikarbóna+ecet lefolyótisztítónak pont a pezsgés a lényege. Ilyenkor nagy mennyiségű szén-dioxid keletkezik, ami túlnyomást idéz elő a csőben, ez lazítja fel a szennyeződést. Nagyon makacs dugulásnál nem hatásos, mivel a cuccot nem oldja fel.

De nem hülyeség amúgy, de csak akkor működik ha bedugod a lefolyó, különben a szén-dioxid kifelé fog jönni, nem a dugulás irányába.

2016. márc. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

"A szódabikarbóna+ecet lefolyótisztítónak pont a pezsgés a lényege. Ilyenkor nagy mennyiségű szén-dioxid keletkezik, ami túlnyomást idéz elő a csőben"


#5-ös válaszolóval tökéletesen egyetértve kérdezném a #6-os válaszolótól, hogyha ez így van, ahogy írod, akkor miért nem írja SENKI, hogy a lefolyót utána légmentesen be kell dugaszolni. Mert ezt senki NEM írja, csak beleönteti veled, és a széndioxid a nyitott rendszer miatt szabadon eltávozik és túlnyomást okozni nyilvánvalóan nem tud.

Amúgy meg teljesen felesleges az amúgy nem olcsó ecetet és a szódabikarbónát pocsékolni - ha a túlnyomás a lényeg akkor - arra vegyszermentes megoldás a budipumpa!


Szóval úgy érzem, hogy jelentősen túl van tolva ez a szódabikarbóna, és ecet.


És olyan valótlan tulajdonságok vannak társítva hozzá, amik nem igazak. Sőt hamisak. (Hogy a szódabikarbóna lágyítja a vizet, hogy az ecet fertőtlenít, antisztatizál stb. [Ha az ecet olyan jó fertőtlenítő szer lenne, az egészségügy miért nem ezt használja fertőtlenítésre???] )

Aki azt írja, hogy az ecet fertőtlenít, az még a fertőtlenítés szó egzakt mikrobiológiai jelentésével sincs tisztában, nemhogy az ecettel.


És megemlíteném, hogy a tisztítószerekhez hasonlóan az ecet és a szódabikarbóna is vegyszer, és a vegyipar vagy az élelmiszer-vegyipar gyártja minden más híreszteléssel ellentétben.

És ha valaki ezzel nincs tisztában, akkor lehet divatból lepontozni!

2016. márc. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Talán átböngészted a világ összes lefolyótisztítós posztját? Én bizony találkoztam olyannal, ahol rendesen le volt írva. Szerintem kényelmesebb megoldás, mint pumpálni, képzeld nekem nincs is pumpám :)

Az ecetsav (CH3COOH) jó fertőtlenítő, elpusztítja pl. az E.coli baktérium törzseket, de nincs olyan hatásfoka, mint a klórnak, ezért sem használják az egészségügyben, illetve csak nagyobb töménységben hatásos, ezért drágább is. Általános fertőtlenítésre viszont megfelel, feltéve ha nem akarsz műteni az ebédlő asztalodon.

Kozmetikai iparban egyébkénnt használják baktériumölő tulajdonságai miatt, 1-2%-ban arcvizek, 2-3%-ban arcsszeszek alkotó része.

Szerintem senki nem állította, hogy a szódabikarbónát nem a vegyipar állítja elő, a lényeg azon van, hogy nem veszélyes anyag, nem terheli annyira a környezetet, mint a klóraminok vagy az aldehidek, ahogyan az ecet sem.

2016. márc. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

utolsónak igaza van, de még hozzátenném azt is, hogy az ecet egészségügyben történő felhasználása már csak az orrfacsaró "illata" miatt sem lehetséges, rettentő kellemetlen tud lenni az arra érzékenyek számára, de szerintem a folyamatos használat során - főleg nagy koncentrációban - egy idő után mindenkit irritálna; ugyanakkor egy szimpla háztartásban teljesen oké, hamar elpárolog, csak kicsit zavaró az intenzív szag.


gyerekkoromban - emlékszem - mindig zárás után mentünk a megrendelt, összekészített élelmiszerekért (az üzletvezető apukám barátja volt), és máig az oromban van az a szúrós ecetszag, ami a húspultoktól terjengve bejárta az egész ABC-t, mert mindig olyankor mosták ki a pultokat ecetes vízzel... roppant kellemetlennek találtam, mindig befogtam az orrom, és egyszer meg is kérdeztem a Marcsi nénit, hogy ezt miért kell, és miért nem valami akkor használatos antiszeptikus szert használnak inkább, mint pl a Flóraszept, amit pl. anyukám is használt otthon, vagy hypót... hát, azt az arcot nem feledem, amit akkor vágott: "kiscsillagom, hogy képzeled, ez itt a húúúúspult! mérgezzük meg a vásárlókat vegyszerrel??" (szegénykém, nyilván nem tudta, hogy az ecet is vegyszer ;P) ez a hetvenes években volt, ma nem tudom, mi a protokoll, de ez valahogy megmaradt bennem, és - gondolom, nem emiatt, de évekig irtóztam az ecet szagától; érdekes, hogy ma már egyáltalán nem...

2016. jún. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne vegyél rá mérget, hogy azért mosták ecettel azt a húspultot, hogy meg ne mérgezzenek.

Megjegyzem, hogy a hiperekben simán lemossák a ragadós virslit ecetes vízben, kis ecetes vízbe áztatott husit bedarálnak darált húsnak, és a csirke is kapott egy kis ecetet, mielőtt megy a grillsütőbe. Honnan tudom? Anyám kereskedő, az egykori Újpesti Közért Vállalatnál dolgozott. Ha sejtenéd mennyi mindent volt kötelező megmenteni, hajjaj :)

2016. okt. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!