Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kazán-ba fekete kátrány szerű...

Kazán-ba fekete kátrány szerű anyag, hogy lehet eltávolítani?

Figyelt kérdés
Csak fá-val tüzelek. Ha nagy meleget csinálok akkor kicsit megpuhul az anyag de ugybár nem tudom lekaparni. Amint nem ég a tűz a kátrány meg kő kemény lesz.
2013. jan. 18. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Ha nincs a kémény kivezető közelében ilyen és nem dugul el miatta, és rendesen füstöl akkor nem kell ezzel foglalkozni.
2013. jan. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Ki szokták égetni. Magától is begyulladhat, ha nagyon nagy tűz van a kazánban, és akkor összeomolhat a kémény. Ugyanez lehet, ha hülye módon megy a kiégetés, és nincs szerencséd. Felül kell begyújtani, hogy lassan égjen lefelé. De legjobb szakemberrel csináltatni, az viszont 50 E körül van, vagy maszekban 30 E. (Tavaly mondta a kéményseprő.)
2013. jan. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

vegyél ilyet

[link]

2013. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Zsolt75 ***** válasza:
40%
A fenti is jó de én PEPO koromtalanítót használok.
2013. jan. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

A kazánok ilyenek. Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy miért vizes a fürdődressz állandóan úszás után.

Valóban, kátrányos dolog, sűrűn teleragadva koromszemcsékkel. Utóbbitól keményedik meg ha lehűl, és előbbitől puhul meg, ha megmelegszik.

Egy ideig rakódik rá ez a massza. Aztán ha elég vastag lesz a réteg, akkor elég jól fog hőszigetelni ahhoz, hogy a kazán oldala ne tudja elvonni belőle a hőt, és gyulladási hőmérsékletet tud elérni. Ilyenkor izzásba jön, és szépen elég. Persze nem az egész gyullad be egyszerre, ettől nem kell félned, hanem csak a csúcsok, mivel ott gyűlik össze a legtöbb hő. Ez egy természetes folyamat, bizonyos rétegvastagság elérése után beáll az egyensúly, és nem fog tovább vastagodni a réteg. A rétegvastagság függ attól, hogy milyen hőfokon ég a kazán tartalma. Minél magasabb a belső hőmérséklet, annál vékonyabb ez a réteg.


Szóval tisztíthatod akármivel, költhetsz rá akármennyit, mindig vissza fog térni ez a réteg újra és újra. Ergo felesleges vele foglalkozni, a kazánoknak ilyen a belseje. Esetleg ha mégis nagyon zavar, akkor tavasszal, az utolsó tüzelés után drótkefével szépen le lehet sikálni. Főleg a víztér környékén érdemes, mert ott eleve nem tud annyira felmelegedni (a víz elvonja a hőt). Arra azért készülj, hogy valószínűleg tökig kormos leszel tőle :)

2013. jan. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Zsolt75 ***** válasza:

2 Hetente beleöntesz egy ilyen kis zacsi PEPO koromtalaítót és elűnik. Kb 100 Ft egy zacskó.


[link]

2013. jan. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Bocsi, tegnap nagyon figyelmetlenül olvastam. Amit írtam, az kátrányos kéményre vonatkozik.


A kazán tűzteréből tényleg kiég az anyag, de a felső hőátadó részből nem. A koromtalanítótól fellazul, és ki lehet kaparni, nálam is meg kell csinálni havonta legalább egyszer.

2013. jan. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Farkas Gyuláné válasza:
[link] Kattints ide , olvasd el , megéri !
2013. nov. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bereczk Jénos ***** válasza:
A kátrány eltávolításához akartam írni az előbb is, de abban is benne van a válasz! Az ajánlott módszerek időleges megoldást ajánlanak, nem zárják ki az újra képződés lehetőségét. Mivel ez komoly energia veszteséget, a kéményben, a falban, a kazánban kárt okoz, változtatni kell a fűtési szokáson. Egyszerűbb mint állandóan kormolni! A tűz begyújtása felülről, majd a sárgás-vörös lángot az alsó retesszel fogjuk vissza, a felső retesszel pedig a kék lángot állítsuk be. Kevesebb szén kell, melegebb lesz a fűtés, a kormolást pedig felejtse el! A fa gyors tüzét nehezebb visszafogni, nagyobb lángtér kell, és idő, hogy a kátrány elégjen, a kazánon belül, mert ha nem, a kéményben kicsapódik!!
2016. szept. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!