Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mérgező a sósav belélegezve?

Mérgező a sósav belélegezve?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy takarításnál használom a a 18-20%-os háztartási sósavat fürdőszobában, természetesen szellőztetés mellett. Más vegyszert nem használok, tehát keveredés kizárva. Lehet házimunkára, takarításra használni?

2016. jún. 4. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
A nyákahártyákat tönkreteszi. Én panelt marattam H2O2 + Sósavban, a felszlló klórgáz megül, én is kinyitottam mindent, de most 20 évvel később szenvedek a melléhatásaitól, fekve mindig dugul az orrom és orrcseppezni kell. Szervetlen gázra való 3M-védőmaszkot használnék ma már.
2016. jún. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De én nem használok hidrogén-peroxidot mellé. Egyébként egyszer csináltad csak ezt vagy rendszeresen
2016. jún. 4. 17:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elektronika volt a hobbim, és évekig csináltam. Annyi a különbség, ha nem használsz hidrogéperoxidot, akkor lassabban szabadul fel és kevesebb, de szabadul fel akkor is klór. A sósavból, ha nyitva marad, akkor szép lassan száll kifelé, akkor lehet a legjobban látni, ha az ember a wc-be őnt, lecsukva hagyja, és amikor kinyitja, akkor ilyen gőz szerű gáz van benne.

Persze egyszeri használattól nem lesz baj. Viszont a fém alkatrészeket kerüld vele. A wc-t azzal szoktam vízkőteleníteni, azt nagyon jól oldja. De rendszeres haszálatnál azért jobb vigyázni.

2016. jún. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell ennyire parázni! Az ivovizböl is szabadul fel, ha fürdöbe, uszodába mész ott még inkább. Kis mennyiségben/töménységben csak irritálo a klorgáz. Töményen harci gáznak is használták.
2016. jún. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. jún. 4. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!