Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti hogyan mossátok tisztára...

Ti hogyan mossátok tisztára az olajos/zsíros műanyag edényeket?

Figyelt kérdés
Én mindig hosszan kínlódok az ételhordókkal, uzsonnás dobozokkal, ha valami zsírosabb ételt tároltam bennük. Tiszták lesznek, de attól a (csak tapintható) bevonattól nagyon nehéz megszabadulni. Mosogatógépem nincs otthon. Van valami módszer a hosszú mosogatás-öblítés-újra mosogatás megoldáson kívül, ami gyorsabb?
2016. aug. 15. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Papír törlővel a zsír nagyját t eltüntetni majd meleg vizet önteni bele és egy marék mosószódát adni hozzá . Ezzel kimosni majd még egyszer megismételni a szódás vízzel és meleggel átöblíteni . Teás fazék olaj sütő esetén hideg zsíroldót többször nyomok bele aztán mosószódát neki .
2016. aug. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az a baj a műanyag edényekkel hogy egy idő után amikor már sok apró karc meg kisebb szinte szemmel nem is látható sérülések vannak abba a dzsuva nagyon betud ivódni, és azt te sima egyszerű mosogatószerrel hiába mosod. Én mindig azt csinálom hogy használat után beáztatom jó meleg vízbe kb 1 órára. Utána jól befújom zsíroldóval, majd azt is hagyom picit ázni, aztán bő mosogatószeres vízzel és szivaccsal jó alaposan átmosom, át törölgetem. Persze egy idő után már ez se nagyon segít de hosszú ideig hatásos ez a módszer. Ha tudsz szerezni ipari zsíroldót. De ha koncentrátumba tudod szerezni az bizony még jobb, azzal átkenni és kevés vízzel felhígítani hogy jó habos legyen hagy dolgozzon. Persze 5-10 percig érdemes hagyni ázni, utána meleg vízzel és szivaccsal jól átmosni, majd forró vízzel amennyire lehet átöblíteni, és az is jó rá.
2016. aug. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az sem mindegy, milyen mosogatószert használsz, ahogy az sem mindegy, hogy folyóvíz alatt mosod, vagy pedig a tipikus tálcás megoldás, hogy a mosogató egyik táljába teszel meleg vizet és mosogatószert, a másik tálcájába pedig engedsz hideg vizet öblítésnek. Ez utóbbi abszolút költség hatékony megoldás, de én nem tartom jó ötletnek. Nem spórolok a mosogatószerrel, szivacsra teszek, az edénybe pedig engedek annyi forró vizet amit a kezem elbír, és átmosom alaposan, leöblítem és ismétlem a folyamatot, mosogatás után, ha csöpögött le már víz, eltörölgetem papírtörlővel és nem maradnak zsírosak, akkor sem, ha karcosak. Cif sensitive-t vagy Jar sensitive-t használok. Ennél gyorsabb nem igen létezik. De mondom, ez a mosogatószertől függ. Ha Pur-t vagy valami haszonlót használsz, az semmit sem ér.
2016. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

A mosószóda vagy a trisó .Mindkettő hatékony zsíroldó.

Ecetes forróvizes öblítés is jó és még fertőtlenít is.

2016. aug. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Én nem mosnám se trisóval, se mosószódával. De ez az én véleményem.
2016. aug. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Folyóvízben, olyan meleg amkt a kezem még bír (nem bírom a forrót)

2, max 3 mosás-öblítés leviszi a réteget. Titok, hogy a mosások közöttt full ki kell öblíteni a szivacsot, és újra mosogatószert tenni rá.

Vannak nagyon gagyi mosogatószerek, nekem a Jar vált be, nagyon jó zsíroldó.

A műanyag dobozokban nem szabad mikrózni, mert akkor visszafordíthatatlanul beleég az olaj (meg ki tudja eközben mi oldódik ki) bemattul, sárgás lesz, semmivel nem szeded ki.

2016. aug. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pontosan ezért váltottam üveg ételhordóra.

A műanyagba egy idő után benne marad a kajaszag, meg ugye a mosogatás kész rémálom.

2016. aug. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

1.

Ecetes,szódabikarbónás citromleves vizet öntök bele és mikroban felforralom. Ezután a mikrót is könnyen ki lehet takarítani, feloldja az összes koszt belül.


2. Nagyon meleg mosószeres vízben áztatom. Folyó vízzel nem fogsz feloldani semmit , csak a vizet pazarlod.

2016. szept. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!