Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran érdemes mosni...

Milyen gyakran érdemes mosni a törülközőket, ágyneműket, konyharuhákat?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem külön albérletbe, otthon az ilyesmit mindig Anyu csinálta, de most már ugye az én dolgom lett :) Ti milyen gyakran mossátok/cserélitek az ágyneműt, törülközőt, konyharuhát? Illetve ezeket lehet együtt is mosni?

2016. aug. 22. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Ágyneműt többnyire kéthetente, de ha nyáron beleizzadunk, akkor sűrűbben. Törülközőt 2-3 naponta, konyharuhát attól függően, mennyire sokat használom. Van hogy naponta többször cserélem.
2016. aug. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Különböző weboldalakon én is láttam erre vonatkozó infókat, de én sokkal ritkábban cserélem. Pl. konyharuhát naponta cserélni, szerintem tök értelmetlen, de az is igaz, h általában csak a tiszta kezemet törlöm bele, így nagyjából hetente cserélem. Ágyneműt kéthetente, törülközőt hetente.
2016. aug. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az ágyneműt 2-3 hetente, nyáron sűrűbben, konyharuhát van mikor naponta, van mikjor 2-3 naponta cserélem csak le, mikor mennyire van igénybe véve. A törölközőket mi fürdés után mindig kiterítjük a zuhanyra h megszáradjon szépen, de azt is max 3-4 alkalom után mosom, mert hiába van kiterítve, másnapra ugye megszárad, de amikor már állott szaga van, én nem törölközöm meg benne.
2016. aug. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Ágyneműt én is 2-3 hetente mosom, évszaktól is függ, ha betegek vagyunk, akkor is gyakrabban. Gyerekekét 2 hetente. Konyharuha általában heti 6-7 db fogy, ahogy utánaszámoltam, havonta 1x mosom őket 95 fokon. Törölközőt a fürdőben hetente 2x cserélek, a mosdónál általában naponta, ezeket hetente 1x mosom ki.
2016. aug. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ágyneműket hetente cserélem, évszaktól függetlenül, törcsiket 3-4 naponta, konyharuhákat is.


Törölközőket a konyharuhákkal 60 fokon, domestos-os előmosással, hosszú programon.


Ágyneműket rövid programon :)

2016. aug. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
27%

Törölközőt minek mosni? Hisz mosdás után törölközök bele... :-))

Amúgy a nejem minden héten mossa őket a konyharuhákkal együtt. Az ágyneműt kéthetente, vagy ha úgy adódik, hetente.

2016. aug. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!