Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Érdemes ciklonos porszívót venni?

Érdemes ciklonos porszívót venni?

Figyelt kérdés
Eljutottunk oda, hogy lecserélnénk a régi porszívónkat, és gondolkodunk azon, hogy hagyományos porzsákos, vagy ciklonos porszívót vegyünk e. A fő gond a régivel az volt, hogy a vége felé már inkább fújta ki, mint szívta a port. A ciklonos porszívóknál úgy tudom, hogy nincs ilyen probléma, mert a felszívott por szépen behullik náluk a vízbe. Ami érdekelne, hogy a finom szemcsés port is képesek ezek kiszedni a levegőből, illetve, hogy képesek e hasonló szívóerőre, mint a hagyományos társaik?

#porszívó #ciklonos porszívó
2016. aug. 5. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Kicsit kevered a dolgokat.

Van vízszűrős porszvó, ahol vízbe csapatja bele a port, de itt is van még finom szűrésre hepa filter. Ezek a porszívók nehezek, és a víz szemcsével por is távozik belőle.

A szűrőkről itt olvashatsz bővebben: [link]

A porzsák nélkülieknél az első leválasztó a ciklon rész, utána egy előszűrő és a hepa filter. Aztán a motor után egy kimeneti szűrő is.

Olyant keress, ahol a hepa szűrő mosható, mert 1-2 havonta használattól telítődik és tisztítani kell, hogy jó legyen a szívó erő, évente meg cserélni érdemes, így a szűrőkészlet ára sem mindegy és a beszerezhetősége sem.

A szívás sokmindentől függ, de mindig nézd az előírás szerinti energiacimkét ezzel tudod őket összehasonlítani. [link]

Én ilyent vettem 2 éve, nagyon megvagyok vele elégedve, jószív és tisztít teljesítménytől függetlenül (felszívja a padlószőnyeget is), a szűrője mosható és elfogadható a szűrőkészlet ára is (~3000) [link]

2016. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vizest ne vegyél, nekünk volt, utáltam. Eleinte vicces, de onnantól, hogy nem újdonság inkább nagyon idegesítő, hogy rögtön porszívózás után még a gusztustalan koszosvizes tartályt is ki kell öntened és kimosnod. (Meg utána a budit is, amibe leöntöd.) Ha nem csinálod meg, akkor bebüdösödik a tartály és ocsmány csatorna szaga lesz. Ráadásul, ha hozzávagy szokva, hogy a porszívót csak húzod magad után, akkor ha billeg vagy ilyesmi, kijöhet belőle egy kis víz. Épp csak egy kicsi, de a lamináltnak az illesztéseknél épp csak egy kicsi is sok, ha nem veszed azonnal észre. És hát porszívózásnál porszívózgatsz, nem azt nézed folyton, hogy nem-e csepegett belőle egy kis víz.


A tartályos se jó szerintem. Olyanunk is volt, drágább. Annál is azt utáltam, hogy ki kellett önteni belőle a szemetet végül is minden porszívózás után, mert azért annyira nem volt nagy a tartálya, a miénknek a közepében csücsült a szűrő és ezért nagyon macerás is volt kiüríteni, hiába nyitottam ki az ajtót a fele a cuccnak benne maradt és kézzel kellett kikotornom. Ennél még öreganyám textil porzsákos szarja is jobb.


Most papír porzsákos van. 1500 forint 5 porzsák. Nekem 3 macskám van, így hiába csak 65 m2 a lakás, minden áldott nap porszívózok a szőr és az alom miatt, ráadásul a por is sok, mert forgalmas helyen lakunk úgyhogy van mit. Így is 5 porzsák kibír 9-10 hónapot minimum, de volt már olyan, hogy egy év alatt használtam el ennyit. Nekem ennyit megér, hogy ha tele van, akkor kiveszem, bevágom a kukába, berakok egy újat és a világon semmi más gondom nincs a porszívóval. Ez a legkényelmesebb megoldás.


És jól nézd meg a hepa típusát, meg azt, hogy hol lehet kapni. Az egyik porszívónkba (sokat porszívózok, úgyhogy sok fajtát próbáltunk, mire rájöttem, hogy melyik a legjobb) én hülye nem néztem meg mikor vettük, hogy milyen kell. Ez egy ilyen dirt devil márka volt és elég speckó formájú volt a hepa. Na, online egy helyen találtam 7 ezer forintért, meg valami 1500 vagy 2000 lett volna, hogykihozzák. Mondtam is, hogy anyátokat, vettünk inkább egy új porszívót úgyis utáltam annak a tartályát is, de mielőtt kidobtuk festéskor felporszívóztam vele a csiszolás utáni finomport, bele is halt szegény...

2016. aug. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi az infokat! Közben utánajártam én is jobban a témának. Ciklonosat szeretnénk nem vizeset. Remélhetőleg találok olyat, aminek jó a tartálya, és nem mellé megy a fele por. Írnak még olyan jellemzőt, hogy szívóteljesítmény. Nekünk körülbelül 1000-1500W teljesítmény és 300-450W szívóteljesítmény kellene. Ezen kívül még osztályozzák őket több dolog szerint A-tól E-ig: energiahatékonysági osztály, tisztítási hatékonyság kemény padlón, tisztítási hatékonyság szőnyegen, por visszabocsátási osztály. A por visszabocsátási osztály, ami nekünk számít, de ha jól értelmeztem, akkor a finom szűrő típusa, ami ezt leginkább befolyásolja, és HEPA H13 vagy magasabb számozású kell, illetve az S-CLASS is jó. Ezek 99.95%-ot fognak a porból. Na már csak egy ilyen porszívót kellene találni 50k körüli áron, és elégedett lennék. :-)
2016. aug. 6. 06:55
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1 # A szívó teljesítményt ne nézd. Mivel a gyártók különböző helyeken mérték, így nem volt valódi összehasonlítási alap (mint kiderült idővel). Ezért vezették be a mesterségesen szennyezett területről a kosz eltávolítását; ez lett a mértékadó. A "W" teljesítmény sem mérvadó, mert sokszor egy 1600W-os porszívó jobban szívott mint a 2000W-os. A szívás sok mástól is függ, így a lapátok szögétől számától, fordulatától stb. Jelenleg 1600W alattiak kaphatóak csak EU-s takarékosság miatt, de mostanában ezt is lejjebb tolják.

A szívás erősségéhez még kihasználják a ciklon szívási erejét is, így ez is hozzáadódik

A kifújt levegővel teljesen igazad van, de vedd figyelembe, hogy a finomabb szűrő gyorsabban dugul el, és drágább is A hepa10 általános és elég jó, de itt is van több szűrő a rendszerben.(és moshatósat vegyél)

[link]

A kiválasztott porszívó típus dokumentumait is keresd meg,(pdf-et keress) és így a szűrőre és annak árára is rátudsz keresni.

2016. aug. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Számomra a porszívók királya a Miele, akik csak porzsákosat gyártanak. Talán nem véletlen.
2016. aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végül Electrolux lett olyan 60k értékben. Egyedül a hepa szűrője, ami H12-es, szóval csak 95%-ot szűr az apró szemcsékből, minden másban megfelel az elvárásaimnak. Érezhetően kevesebb port enged vissza, mint az előző porszívó, szívóerőben is jó, szóval elégedett vagyok vele.
2016. aug. 25. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!