Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Érdemes -e a fűnyírót minimáli...

Érdemes -e a fűnyírót minimális magasságra állítani, mennyire lehet gyakori, hogy emiatt megsérül (használhatatlanná válik)?

Figyelt kérdés
Középső állásban nagy füvet (gazmaradékot) hagy, és hamar megnő ismét.
2016. aug. 27. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Le lehet engedni a magasságot minimálisra is, de akkor nem szabad megvárni, míg nagyra nő a fű, mert csak szenvedni fog benne a gép. Ha nincs tuskódarab, kő, vakondtúrás, akkor nem okoz kárt a gépben.
2016. aug. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos, vakondtúrás az rengeteg van. Az is kárt tehet a gépben (késben)?
2016. aug. 27. 10:30
 3/11 vatafak ***** válasza:
Terheli a motort amikor szétcsapja plusz ha van benne kavics akkor ad a késnek is. Én gereblyével el szoktam teríteni fűnyírás előtt őket. Amugy legalacsonyabb nyírás csak ténylegesen egyenes területen javallt
2016. aug. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!! Mondjuk, így középső állásban is szoktam szétcsapatni vele vakondtúrást (Briggs and Stratton, ha jól írtam - MTD) - a motornak biztos nem tett jót, a gereblyés ötlet nem rossz. Persze, óhatatlan, hogy néhányat még ezután is szét fog csapni, mert nem mindegyik látszik ki a fűből. Másfelől, én kb 30 - 40 centis dzsumbujt is szoktam vele nyírni a kertben - gondolom, számítsak arra, hogy kb. 2 évente új gépet kell vennem (ezt most vettem a tavasz végén, ez az első fűnyíróm.A kertet, ami nagy, nem művelem, hanem ezzel nyírom, itt szokott lenni a nagy gaz.
2016. aug. 27. 11:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha valóban MTD, akkor nem biztos, hogy a két évet ki fogja bírni. A motor jó, mert az Briggs, de a kaszni alatta sajnos nem ér semmit. Ha ez tönkremegy, vegyél inkább Viking-et, vagy McCullouch-ot, azok sok évig elmennek gond nélkül.
2016. aug. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!! (Győrben) melyik cégnél, v. boltban érdemes ilyeneket venni (ha tudod esetleg)?
2016. aug. 27. 13:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Fűnyírás előtt le kell gereblyézni a gyepet, nálam a tobozok akadályozzák.
2016. aug. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az udvar első felén nálam is tényezők a tobozok. (köszi!)
2016. aug. 27. 14:37
 9/11 A kérdező kommentje:
Néhány éve (az akkori barátnőmnél) évekig nyírtam a füvet MTD -vel, nem tudom, milyen motorja volt, mert akkor még nem érdekelt annyira, és egyáltalán fűnyírót is akkor használtam először. Na, annak a kerekei törtek ki a tengely mellett - és volt egy rossz babakocsija, annak a tengelymérete és a kerékátmérője is éppen megfelelt - valamiféle nem túl bonyolult machinációval rá tudtam szerelni, úgy, azzal még egy jó darabig működött (vagyis, az még lehet, hogy most is működik :( :(...Na, arra rájöttem, hogy , ha nem sima és zökkenőmentes a talaj, akkor inkább húzni kell a fűnyírót, mert elég rozoga ahhoz, hogy ha tolom, ne menjen tönkre hamar a váz -szerkezete. Az én új gépem dettó.
2016. aug. 27. 14:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is húzom, mert egyenetlen a talaj. Sokkal jobban lenyírja. Csak a kábellel kell nagyon vigyázni.
2016. aug. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!