Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes a szüleinknél lakni...

Érdemes a szüleinknél lakni még 30 évesen is, hogy tudjunk hitel nélkül vagy minimális hitellel házat venni?

Figyelt kérdés

A közeljövőben tervezek házat venni,és erősen elkezdtem rá gyűjteni, szerencsére elég magas a fizetésem, így kb 5 év alatt félre tudnám tenni a szükséges összeget. Jelenleg albérletben lakom a párommal és most, hogy sajátot szeretnék kezdem azt érezni, hogy ide csak feleslegesen dobom ki a pénzt, amit félre is tudnék tenni és még hamarabb meg lenne az összeg.

A kérdés lényeg, hogy a párommal ha hazaköltöznék 2-3 évre a szüleimhez az nagyon über gáz lenne vagy elfogadható állapot pár évig? Sajnos nincsenek abban az anyagi helyzetben, hogy támogatni tudjanak, ők így tudnának segíteni, de természetesen egy minimális összeget adnék nekik is rezsire.


2016. jan. 20. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Előbb vedd el feleségül a párodat.Az nem kerül olyan sokba.Így nem tartózik hozzád, hogy nem a te nevedet viseli.Ha születne gyermek, akkor az törvényileg nem a tiéd lenne, mert nem a nevedet viseli.Terhes állapotba, apasági nyilatkozat után futkosni elég megalázó tud lenni a nőnek.Így nem lehet építő jövőt tervezni.Ha a feleséged már, akkor bocsánat nem szóltam.
2016. jan. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Utólag lehet majd megmondani, hogy az együttlakás okozta konfliktusok és feszültségek megérték-e az anyagi hozadékot.
2016. jan. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mamahotel?
2016. jan. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
en biztosan nem koltoznek vissza anyamekhoz, szerintem ultragaz 30 evesen.
2016. jan. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Inkább "mamahotel", mint hogy évekre eladósodjak... de mindenki máshogy gondolkodik, itt most nem ez a lényegi kérdés
2016. jan. 20. 11:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Erre, milyen választ vársz?? Ne azzal foglalkozzál ki mit mond a mamahotelről. Egyedül te tudhatod, el éltek együtt békében, vagy napi veszekedések lennének. Én, csak azért nem maradtam, mert anyám az a megmondó tipus volt.
2016. jan. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

HA tudnál szülőkkel együtt élni ennyi idősen, akkor miért ne. Ha tudjátok kezelni a konfliktusokat, nem telepednek rád stb.


Én 28 vagyok a férjem 33. Most vettük meg a közös lakásunkat, minimális hitellel. Ha nem a szülőknél lettünk volna eddig, most nem itt tartanánk. Nekünk megérte az áldozatot.

2016. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Te ismered a helyzetet. Van, akinek a kapcsolatát, nyugalmát tönkretenné a szülőkkel lakás, de van, akinél jól működik a dolog. Mérlegelni kell, általánosan jó tanács erre nincs.
2016. jan. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A párod miatt azt kell mondjam, semmiképpen se költözz haza! Nem fog működni a dolog. A másik : 30 évesen !?!?!?!?
2018. máj. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!