Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik varrógépet válasszam?

Melyik varrógépet válasszam?

Figyelt kérdés

Kinéztem a Bernina bernette típusokat, azokról csak jót hallottam.

1. Bernina bernette E66 (ha jól tudom ez a mostani Milan 5-nek felel meg a "képességei" alapján), valamennyit használták, de újszerű, nincs hozzá garancia, nem minden tartozéka van meg (gondolok itt a karbantartáshoz kiegészítők pl. vagy az egyik talp is hiányzik), 30.000ft

2. Bernina bernette Milan 5 (magánszemélytől), újnak mondja, minden tartozékkal, 3 év garanciával 55.000ft

3. Bernina bernette Milan 2, üzletből, 50.000ft (akciósan), 3 év garanciával, minden tartozékkal, viszont ez kevesebbet tud

Csábító 30ezerért a használt, de a garanciát nagyon hiányolom, mert mi van ha nem fog rajta valami működni...

A bolti Milan 2 jó lenne, de a Milan 5 mégis jobb gép, csak hát az meg nem boltból való, ki tudja miért adják el ha tiszta új.

Hobbi szinten varrogatok, a retro Csepel helyett szeretnék már egy komolyabb gépet, de lényegében csak a programok száma, ami több a Milan 5nél, az meg nem sokat számít, mert úgyse használnám az összeset, csak 2-3t.

Legyen szíves, segítsen valaki dönteni!


2016. szept. 6. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajátosnak tartom az orientálódásodat, ha csak hobbi varrás célra kellene. Én az elmúlt években egy régi Naumann és egy nem tudom milyen, de másfajta motoros háztartási varrógépet adtam el a Vaterán, mindkettőt 10 ezer Ft alatt.
2016. szept. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azokat is néztem, csak azokhoz lehet már alkatrészt se találnék ha meghibásodna. Másrészt pedig, amiket most hirdetnek vaterán, 10 ezer alatt nem lehet megszerezni, licitáltam egy Veritasra 15ért és 32ért kelt el. Valóban szuper gépek lehetnek a Neumann és hasonlók, úgy láttam a több réteg bőrt is átvarrják. Tartozékokat könnyebben találok egy újabb típusú varrógéphez, pl. overlock talp, rejtett cipzár talp... A hobbi szinten varrok, annyit tesz, hogy sűrűn varrok saját célra, tehát mindig kitalálok valamit, nadrág derekát beljebb venni, kislányomnak falvédőt, játszóházra huzatot varrtam, jelmezt farsangra, kanapéhuzatot tervezek (ehhez erős gép kellene), ágytakaró is tervbe van véve, tehát azért nem egy évben kétszer veszem elő. Várom a további hozzászólásokat! Köszönöm azért a választ!
2016. szept. 6. 19:52
 3/4 Bok Globule válasza:
Egy jó mechanikai állapotban lévő varrógép nem fog tönkre menni, az örök éltre szól. Nekünk van egy 50 éves Pannónia és egy ugyan ennyi idős Deluxe Zig Zag varrógép. Karbantartással, takarítással, és megfelelő kenéssel kitartanak még vagy 100 évig. Viszont oltári nehezek és hát azért nem tudnak annyi öltést, varrás fajtát, mint a modernebb gépek.
2016. szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy Veritasom van, van vagy 30 éves, ez a Neumann "modernebb" neve, ua. a család. Azért írom, mert varrógépszerelő, műszerész tud alkatrészt bármihez. A jófogáson millió lomizott gép van, persze nem Bernina.

Na a Bernináról. Jártam az Oktogonon a boltban, ámultam. A kettes gépet venném, de nem néztem utána mit tud, csak abból, amit leírtál. Először is az illető lehet, hogy kapta, főleg ha ennyi garancia van rá, másodszor lehet, hogy nem tud varrni, megvette, kipróbálta, és nem megy neki mégse. Nagyon egyszerű, odamégy és kipróbálod, kiderül, hogy működik-e, megnézed a papírjait, a tartozékait, te ugyanis értesz hozzá. Nagyon okosnak kell látszanod, és alkudjál. Mondjál rá vmi rosszat.

Az Oktogonon a boltról: nekem azt mondta egy szerelő, hogy van olyan gép, amit csak ők szervizelnek, ha ott veszed. Küldözgetheted fel Pestre a gépet (én "vidéki" nagyvárosban élek), ha vmi baja van, ld. garancia.

Mindenképp az utolsó kettőből válassz. Singert ne vegyél, mert már a kínaiak gyártják, eladták nekik. Az elsőt azért ne, mert egy ilyen modern gépet veszel, már kiadsz érte 30-at, legalább legyenek már meg a talpai, meg mindene! Más, ha ötezerért veszel egy huszonévest, mint én, a zsibin (több van a családban). Jaj, azokkal a régi gépekkel lehet varrni ám kárpittól kezdve mindent, ezzel se lesz jobb, ahhoz tű is kell, főleg az, vastag tű!

2016. szept. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!