Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Naponta 1 alkalommal megy a...

Naponta 1 alkalommal megy a mosogatógépem, nem szoktam kézzel mosogatni. Somat tablettát használok, és ha lejárt a gép, sűrűn van olyan, hogy az edényeken kajamaradék van rászáradva. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
A tablettától? Vagy kéne még más a tabletta mellé? Mindig normálisan belepakolok, és mivel naponta bekapcsolom, annyira nem szárad az étel az edényekre mosogatás előtt.
2010. ápr. 22. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
só van a gépben? nem rakod egymás hegyére-hátára a cuccot? szűrőt tisztítod? gépet mosogatógép tisztítóval takarítod?
2010. ápr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy a spriccelőkar nincs e eldugulva étalmaradéktól? A szűrőt is nézd meg, az is hajlamos bedugulni. A tabletta nem ok, mert én a Lidl-s használom évek óta és tiszták az edények. Azt is próbáld valahogy kitapasztalni, hogy időben kinyit e a tablettarekesz ajtaja? Mosogass úgy legközelebb, hogy dobd be a gép aljába a tablettát, akkor kiderül. Nekem nem nyit ki időben, úgyhogy hosszú ideje csak behajítom az aljába.
2010. ápr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a necces edényeket el szoktam öblíteni előtte.Pl mákos tányér,cérnametélt stb,mert ezeket tuti mindig viszontlátom.

de egyébként tényleg akkor szokott koszos maradni benne edény,ha nagyon meg van tömve,vagy összecsúsznak az edények.Sztem próbálj meg "szellősebben" pakolni bele.:)

2010. ápr. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

bizonyos időközönként érdemes mosogatógép tisztító anyagot is használnod, hogy a gép csöveiben lerakódott maradványokat, amiket visszaáramoltat, eltüntesse.

a szűrőt is ellenőrizd.

Ezek szoktak lenni az okok, egyébként meg lehet pakolni, amennyiben marad hely, hogy az edényeket érje a víz rendese. Tányérokat pl egy-egy közt kihagyva pakold.

2010. szept. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!