Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A ballonvászon, pamutvászon...

A ballonvászon, pamutvászon anyagvarráshoz mire kell figyelnem varrógép vásárlásnál?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 24. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindegyik varrógép jó hozzá. Tűt és cérnát kell olyant használnod,ami az anyaghoz megfelelő.
2010. ápr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És hogyha már beruházok egy gépre akkor milyet ajánlanál?
2010. ápr. 24. 20:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsi,de csak most olvastam a kérdésed.

Nem ismerem a mai márkákat.De ne a Tesco-ban vásárolj,hanem feltétlen szaküzletben. Ott felvilágosítanak a gép tulajdonságairól is,sőt ,ha jó az üzlet hasznos tanácsokat is adnak.

Árban egy középkategóriás legyen Az olcsók nagyon hanar tonkre mennek, a márkásk pedig p,k Singer csak drágák,de semmivel sem jobbak,mint a másikak.

Amire jó figyelni,hogy az alkatrészek fémből, és ne műanyagból legyenek,mert ezek jobb minőségűek,és tartósabbak is. A másik,hogy csak az alapprogramok ( előre-hátra varrás, cik--cakk,gomblyuk készítés, esetleg tisztázó varrás)legyenek rajta,mert a többit nem nagyon használjuk. Én nagyon régen varrok, a gépeim több,mint 20 évesek,de tökéletesek még most is.

Ha ez az első géped,akkor üzembehelyezés előtt kérj meg valakit,aki ért a varrógépekhez,hogy az alapdolgokat elmagyarázza neked. Célszerű,ha az egyszerű hibákat magad is megtudod javítani. Pl.ha "lekap" a cérna, ami sűrűn előfordulhat,akkor nem viheted szerelőhőz stb.

2010. ápr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még annyit,ha még lenne kérdésed,akkor holnap reggel újra a neten leszek.
2010. ápr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Singer,Toyota,Neumann,Brother,na ezek a kategóriák amik régen a márkát és minőséget képviselték.Manapság a legrosszabb varrógépek,persze az újak.Ezeket mind felvásárolták,és a mennyiségre tértek át a minőség helyett!Ha most tanulsz varrni,javaslok egy alap gépet,de jó minőségűt.Én varrógép műszerész vagyok,a feleségem meg varrónő.(Jól megvagyunk a varrás,és a gép javítás terén :))Ne vegyél több száz funkciós gépet!Viszont az alap dolgokat tudnia kell!Nézegess a varrovilag.hu-n. Mi most vettünk egy fedőzőt itt,és nagyon korrekt az eladó srác.És nem utólsó sorban a legolcsóbb!Nagyon jó márkák,a PFAFF,JANOME,BERNINA.
2010. ápr. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!