Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért nem lesz tiszta a WC kefe?

Miért nem lesz tiszta a WC kefe?

Figyelt kérdés
Nagydolog után lehúzom a WC-t, ezután a maradék nyomokat eltüntetem a WC kefével, majd lehúzom még egyszer a WC-t, és közben a nyílásba tartom a kefét, hogy leöblítsem. Majd visszateszem a helyére. De mégsem lesz teljesen tiszta. Valamit rosszul csinálok?
2016. okt. 11. 18:54
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Én is így csinálom, de nincs gond.
2016. okt. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy a kefe nem elég jó minőségű.
2016. okt. 11. 19:00
 3/16 A kérdező kommentje:

Kíváncsiságból rákerestem a témára, és valaki ezt írta:

Minden nagy dolgos wc használat után igyekezni kell tisztán helyre tenni, és akkor sokáig tisztának tűnő marad. Tisztítás: víz leviszi a nagyja trutyit, ha kell kefével rá lehet segíteni, majd a lefolyónyíláshoz körkörösen addig dörgölni erősen a kefét még a víz folyása közben, amíg tiszta nem lesz.



Én nem szoktam a lefolyónyíláshoz dörgölni a kefét. kellene? :)

2016. okt. 11. 19:02
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Ugye nem téveszted össze a kefe vas vázából származó barnás rozsda okozta foltot a székletmaradvánnyal ?
2016. okt. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem, de egyébként is műanyag a tartója :)
2016. okt. 11. 19:53
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez komolyan egy általános kérdés???


Azért, mert a wc faláról lekapart ragadós, tapadós kuladarabokat nem mindig lehet egy öblítéssel leszedni a keféről. Az úgy beragad néha a sörték közé, hogy még egy magasnyomású vizes tisztítógép is kevés lenne hozzá, nemhogy az a kis csobogás, amivel a wc öblít.

Ha nem is látod, hogy valami ott marad rajta, akkor sem lesz a kefe az öblítéstől tiszta. Időnként nem árt felhúzni a gumikesztyűt, és domesztosszal lepucolni.

2016. okt. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Amikor a wc-t kitakarítod(legrosszabb esetben is hetente), nyilván valamilyen fertőtlenítővel, akkor a vécébe, oda ahol áll a víz jó sok fertőtlenítőt, pl. Domestost öntesz és benne hagyod állni. Majd leöblíted. Kész, tiszta.
2016. okt. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem dobod ki??

Mindössze 300 Ft egy új garnitúra a JYSK-ben!

[link]

2016. okt. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

Ha hetente 2-3x Domestossal áttakarítod a wc-t és a kefét, tiszta marad a wc is, és a kefe is.

Ha mégsem, akkor veszel egy újat.

Miénken semmi nem látszik, pedig fém a nyele is, a tartó is, de még csak rozsda sincs rajta.

De ne valami gagyi pár száz forintosat vegyél, és főleg ne műanyagot.

2016. okt. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az lesz, veszek egy jobb minőségűt.

De akkor nem muszáj a lefolyónyíláshoz dörgölni, hanem elég, ha csak simán leöblítem, ugye?

2016. okt. 12. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!