Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az odaszáradt olajat a különfé...

Az odaszáradt olajat a különféle bútorokról hogy lehet eltüntetni?

Figyelt kérdés

Apám (ahogyan semmi másra nem ügyel, és minden felforgat) nagy lángon szokott sütni, mivel kivárni nem hajlandó, és így összecsap mindig mindent olajjal a gáztűzhelytől számított 1 méteres körzetben. Az egy dolog, hogy a gáztűzhely díszeleg az odaszáradt olajtól, még a tűzhely feletti lámpa, az afeletti páraelszívó, a tűzhely mellé felakasztott kiszedőeszközök, a tűzhely mellett lévő fapult, a tűzhely körül lévő csempe is részesül ebben az örömben. Szerintem, ha ezt egy vendég meglátná, elmenekülne, mert elképesztő, én az olajnak ezen állapotát még nem láttam: nemcsak odaszáradt, de attól még tocsog.

Nos, anya sajnos már feladta ezt a kérdést, nem érdekli, én viszont szeretném, hogy azért mégse szeretném, hogy a konyha úgy nézzen ki, mint az apai nagymamámnál... Mivel és hogyan lehetne eltüntetni a bútorokról? A Cillit Bang zsíroldó meg se kottyant neki, a Well Done hideg zsíroldó a tűzhelyről tényleg elképesztő módon leszedte, de a fapultot szerintem szétmarná...


2016. okt. 15. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
A sütő olajat frissibe azonnal lekell törölni sütés után, mert ha beszárad akkor már nem oldja semmi sem fel. Egyedül a lekaparás használ de ha laminált vagy falapon van akkor a kaparás tönkreteszi a lapot. a csempékről még lelehet kaparni. ha fára száradt akkor csak a lap cseréje az egyedüli és tökéletes megoldás.
2016. okt. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg tisztítás után műanyag tapétával bevonni a felületet.
2016. okt. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sütő tisztító hab segíthet. Lefújod egy órát vársz letörlöd. Párszor ismétled

Esetleg autósboltban lehet kapni olajos szennyeződés tisztításra való anyagot

2016. okt. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pont most takarítottam ki ilyen állapotok után egy kis cif-el meg körömkefével. Minden csillog villog
2016. okt. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mdf lapot nem bántja a welldone zsíroldó, arra nyugodtan fújhatod.

Esetleg megpróbálhatod WD40-el is.

2016. okt. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Apám sajnos magasról tesz rá, hogy összemocskolja a tűzhelyet és környékét, úgyhogy ő nem törli le azonnal.

A tapéta jó ötlet lenne, de azt csak a szüleim meszelésnél tudnák megoldani, és azzal az a probléma, hogy apa nem hajlandó meszelni, már attól kiakad, hogyha takarítunk vagy pakolunk...

A sütőtisztitóhabról nem hallottam, de hátha segít.

Szerintem a körömkefe leszedné a lakkot a fáról, de a többi felületre teljesen jó lenne. A lámpának szerintem azzal fogok nekiesni...

Nem MDF-lap, hanem igazi lakkozott fa, szóval szerintem nem örülne a Well Done-nak.

[link] Ez beválhat?


Igazából az lenne a legjobb, ha apám egy kicsi figyelmet is fordítana a házra és a kertre, de nem panaszkodom.

2016. okt. 15. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!