Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kád fehérítésére, fertőtleníté...

Kád fehérítésére, fertőtlenítésére mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Súrolni nagyon nem tudom, mert babát várok, és nagyon nem tudok sokáig hajolni. Viszont szeretném rendben tartani a fürdőt :)
2012. jan. 31. 14:02
 1/9 Kerria ***** válasza:
29%

Általában:

Ha nem nagyon régi a kád és nem nagyon vízköves, akkor csak simán súrolószerrel mosom körbe (pl. cif), utána pedig domestost használok fertőtlenítésre.


Ha régi a kád, vagy nagyon vízköves, akkor vízkőoldóval kezdem a takarítást, utána a súrolószer, és utána a domestos.


Sokak szerint beteges, de így érzem tisztának, és mi tényleg fürdésre használjuk a kádat, nem csak zuhanyzásra, emiatt fontosnak érzem hetente rendesen kitakarítani Általában havonta egyszer vízkőoldóval is tisztítom.


Babavárás alatt az ilyen takarítást el kell felejtened :( legalábbis nekem azt mondták, hogy mindegyiknek a felszálló gőze káros Rám és a Babára. Ennek tiszteletére vettünk gőztisztítót, mert az milyen jó... hát nem tudom... kétségtelenül vannak helyek ahonnan kiszedi a szennyeződéseket, de én nem éreztem tisztának a kádat, így ez a Páromra maradt!

2012. jan. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ecet! Egyszerűen tökéletes! Nem annyira erős, hogy megmarja pl az akril kádat, de épp elég ahhoz, hogy gyönyörűen eltávolítsa 100%-osan a vízkövet, és csillogóvá, tisztává varázsolja a felületeket. Természetesen fertőtlenít is. Fertőtlenítő ereje különféle laborvizsgálatok szerint vetekszik a domestossal, csak az egy vegyszer, ez meg egy természetes anyag. :)

Ennek ellenére én is használok domesztoszt, néha áttörlöm vele a wc-t. De többnyire ecetes vizet használok (fele fele arányban megtöltve egy szórófejes flakont)


Különben meg nem is annyira jó szerintem, ha egy kismama erős vegyszerek közelében tölt el bármennyi időt is. Én tényleg az ecetet ajánlom. Én is kételkedtem benne eleinte, aztán egyszer gondoltam, hogy kipróbálom egy régi kerámia párologtatómon (ami tiszta vízkő volt, emiatt nagyon ronda is) és basszus, szebb lett, mint új korában :) Minden használat után ronda vízköves lesz, de csak áttörlöm egy kis ecetes szivaccsal, és megint szép..

2012. jan. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja, kedves első hozzászóló! :)


Ne kételkedj a gőztisztító megbízhatósága felől, ugyanis, a legtöbb baktérium spórája hőre sokkal érzékenyebb, mint dezinficiensekre.

Ugye a domestos dezinficiens (Klórvegyületek közé tartozik) az ecet is az (savak lúgok csoportba tartozik), ezek mellett pedig ugye az alkoholos és jódtartalmú szerek is ide tartoznak.

Ami még a gőztisztító mellett áll, az az, hogy nem mérgező, nem káros.

2012. jan. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem az ecet nem vált be. A vízkövet leszedte ugyan, de mással nem bír. Ráadásul sokkal fojtóbb a gőze, mint a domestosnak!!!

Szerintem a legegyszerűbb, ha ezt a munkát átmenetileg a férjedre hagyod.

2012. jan. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha számodra fojtóbb is a gőze (ami számomra érthetetlen) akkor sem MÉRGEZŐ! Ami egy elég lényeges szempont.
2012. jan. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként, konkrétan mire másra gondolsz, amivel nem bír el az ecet?
2012. jan. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Például a szappanhab maradványaival, illetve azokkal a zsíros szennyeződésekkel, amit az ember, ha zuhanyzás helyett inkább fürdik, óhatatlanul hagy a kádban.

Egyébként az oké, hogy nem mérgező az ecet, de a nyálkahártyát iszonyúan fel tudja marni. Ezért is írtam, hogy a legegyszerűbb ezt a munkát a kedves apukára hagyni.

2012. jan. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk egyszerűen volt otthon már akkor kórházi szájmaszk,azt szépen feltettem,ráöntöttem körben Harpicot,(ennél tutibb nincs,úgy dolgozik magától,mint a kisangyal),szétdörgöltem,rajtahagytam,és otthagytam.kb. fél óra múlva forró vízzel leöblítettem,olyan utána a kád,mintha új lenne.Fertőtlenít,és vízkövet old egyszerre.Az ecet sz.rt sem ér,az a savanyúságba való,és nem a takarításhoz.Nem értem az ecetmániásokat,förtelmes szaga van!
2012. febr. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ecettel szoktam kitakarítani, hígított formában, így kevésbé maró, illetve szellőztetek mellette.

A zsíros szennyeződéseket pedig úgy, hogy engedek a kádba annyira forró vizet, hogy bírja a kezem, ebbe teszek egy kevés mosóport és körbesikálom.

Sose voltam az ecetért oda, de ahogy megérzem a domesztosz szagát, már fáj a fejem és egész nap érzem, mintha mindig azt szagolnám.


Domesztoszt és egyéb maró vegyszereket ne használj, mert ártalmas lehet ebben az időszakban. De ha nem vagy veszélyeztetett nem hiszem, hogy bajod lehet a takarítástól.

2012. febr. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!