Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan, mivel mossam a színes...

Hogyan, mivel mossam a színes ruhákat hogy meg maradjakanak a színei?

Figyelt kérdés

#ffcvc
2016. okt. 29. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
40 fokon, színfogó kendővel, folyékony színes ruhához való mosószerrel?! :D
2016. okt. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Én színes ruhákhoz való folyékony mosószert használok. Azokat, amik bolyhosodnak egy idő után (pl. pulcsik, leggingsek), inkább kifordítva mosom, a színes ruhákon belül is külön válogatom a világosabb színeseket a sötétebb színesektől (pl. a barnákat már a feketékkel mosom), de a világos rózsaszíneket a fehérekkel (persze, ha nem engedi a színét).

De mindenek előtt a legolcsóbb és leghatásosabb, ha a mosószer adagolóba beleöntesz egy fél bögrényi ecetet. Ez nem vicc. Szagtalan, kiszedi a makacs foltokat, jót tesz a mosógépnek is (kiváló a vízkő ellen), mellesleg tartja a ruha a színét. Én régebben vettem ilyen kézzel készített és festett színes pulcsit, az eladó a lelkemre kötötte, hogy ecetes vízbe áztassam mosás előtt, hogy tartsa a színét.

2016. okt. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Hülyeség, amit az utolsó ír, foltos ruhatkhoz nehogy tegyél ecetet, mert belekoti a foltokat. Pont úgy ahogy a színeket is megköti.
2016. okt. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

így van, ahogy 3. írja. Az ecet megköti a foltot is.


Ráadásul a mosópor lúgos, az ecet savas. Ha már annyira ecetet akar valaki használni, akkor öblítő helyett, de ne a mosóporral együtt használja.

2016. okt. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!