Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet a szőnyeget...

Hogyan lehet a szőnyeget kitakarítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet, hogy fura kérdés, de légyszi segítsetek.

Az a helyzet, hogy 4 gyerkőc mellett kevésnek bizonyult a nyár végi szőnyegsikálás, már most koszos, foltos.... Ugye van rajta kiöntött üdítő beszáradt foltja, ceruza és filc folt, ragasztó, meg pár lábnyom. Most nem takaríthatom vízzel vagy vizes cuccal, mert nem szárad. A porszívó vagy partvis kevés hozzá.

Van olyan módszer, amivel szárazon ki lehet takarítani? Nem baj, ha nem lesz teljesen foltmentes, csak legalább tisztább, mint most.

Hallottam olyanról, hogy szódabikarbónát kell belekefélni szárazon, majd felporszívózni. Van ez a rázós Vanish por, ami hasonló.... De ezek jók valamire?

Tudnátok tippeket adni?

Köszi előre is!


2016. nov. 19. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Kell venni egy szőnyegtisztító funkcióval rendelkező takarítógépet, ami a szőnyegre kifújt mosószeres vizet pár cm-re a kifújás helyétől vissza is szívja. Vagyis lényegében átmossa a szőnyeget és a keletkezett szennyvíz zömét is visszaszívja. A szőnyeg alig marad nedves, de másnapra biztosan kiszárad. Fölösleges ezekkel a porokkal kísérletezni. A vízoldható szennyeződés csak vízzel mosható ki. Ráadásul ezzel a vizes kezeléssel azok a porszerű szilárd szennyeződések is kiszedhetők, amelyek megbújnak a szálak tövében egy száraz porszívózásnál.
2016. nov. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van ilyenem, nyáron valóban 1óra alatt megszárad. De ilyen időben nagyon nyirkos a lakás, a ruhák is egy hétig száradnak. Nem szárad meg.
2016. nov. 19. 16:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem ismerősöm kihívott takarítócéget, profi géppel kitisztították a szőnyegeket,kárpitokat. Azt mondta, szinte teljesen száraz volt azonnal, és nem is dolgoztak drágán. Szóval ez is egy lehetőség lehet, ha gépbe nen akarsz befektetni. A porokat én még nem próbáltam.
2016. nov. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, közben olvasom, hogy van ilyened :).
2016. nov. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak szőnyegmosással foglalkozó cégek. Elviszik, kimossák, megszárítják és visszahozzák. Olyan lesz, mint újkorában.
2016. nov. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Én próbáltam a porokat, amiket reklámoznak. Semmit sem ér. Kb. 6x fel kell utána porszívózni, közben állandóan porzsákot cserélni, és akkor talán kijön belőle. Az eredmény meg szinte semmi. Szóval nem éri meg.

Mi szőnyegmosóba vitetjük el. Ha erre nincs idő, akkor víz+öblítő és ebbe mártom a körömkefét és végigkefélem. Persze úgy, hogy ne legyen nagyon vizes. De lehet víz+ecettel is, csak az büdös.

2016. nov. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!