Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kalgon, vagy egyéb vízlágyító...

Kalgon, vagy egyéb vízlágyító használata mennyire elengedhetetlen?

Figyelt kérdés
Eljött az idő az önállósodásra, így igyekszem információt gyűjteni mindenről, amiben nincs tapasztalatom. A mosópor és az öblítő oké, de szükséges még mást is adni a mosásokhoz? Azt hallottam és olvastam is, hogy az ecetnek is jótékony hatása lehet (de mondjuk azt nem tudom, hogy mennyinek).
2016. nov. 21. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Rá sem kell nézned a polcon!

Minőségi mosópor tartalmaz vízlágyítót.

A Persilnek még a csomagolásán is feltüntetik, hogy a fűtőszálat védi.


Mást nem használok, mosópor/gél/kapszula és öblítő.


Van aki ajánlja, hogy mosd át néha a gépet ecettel, magas hőfokon a gépet. Én nem szoktam, szerintem teljesen felesleges. Inkább vegyél kifejezetten mosógépekhez való tisztítót. Valamivel drágább, de hosszabb távon jobban megéri, mint az ecetezgetés.

2016. nov. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges. Érdemes a mosógépet évi 1-2 alkalommal vízkőteleníteni/tisztítani erre való szerekkel. (Drogériás porok/folyadékok, vagy ecet.)

Gazdaságilag sem éri meg, egy mosógép árát beleöntheted, mire elvízkövesedne és ugyanott vagy.

2016. nov. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ez megnyugtató :)
2016. nov. 22. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!