Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ki milyen fertőtlenítőszert...

Ki milyen fertőtlenítőszert használ? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Eddig Flóraszeptet használtam, de megtudtam, hogy az valójában csak egy sima tisztítószer minimális fertőtlenítő hatással. Éppen ezért olyat keresek, ami tényleg igazán jól fertőtlenít. Domestosra gondoltam, de hátha van jobb, vagy hasonló minőségű, ami olcsóbb.

2016. dec. 24. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha olcsobb akkor Hypo!
2016. dec. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de sajnos az nekem nagyon folyékony, jobban szeretem azt, ha sűrűbb egy kicsit, mert jobban lehet vele dolgozni. Viszont konyharuhákra csak azt használok!
2016. dec. 24. 22:45
 3/8 anonim ***** válasza:
A domestos vált be eddig. A nagyobb kiszerelést veszem meg és csak után töltöm a csőrös flakont.
2016. dec. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 aperitif válasza:

Fertőtlenítőszert keresel, vagy fertőtlenítő hatású mosószert a konyharuhákhoz? Mosáshoz tényleg a hagyományos hypo a legjobb. Ha beleöntöd a mosóvízbe, akkor mindegy, hogy milyen állagú, a domestos is felhígul 10 liter vízben. A hypohoz viszont még valamilyen mosószert is kell adni, mert az csak nátrium hipokloridot tartalmaz. Felületlemosáshoz, ha töményen használod, akkor tényleg jobbak a zselés állagúak, mint például a floraszept és a domestos.


Ha elolvasod a flakonon az összetevőket, akkor azt láthatod, hogy a floraszeptnek és a háztartási hyponak egyaránt 5% a klórtartalma, a domestosnak meg 4,5%. Tehát téves az az információd, hogy a floraszept valójában csak egy sima tisztítószer minimális fertőtlenítő hatással.

2016. dec. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 aperitif válasza:

Na, bocs, újraolvastam a válaszodat, elsőre félreértettem. Szóval a konyharuhákhoz használsz hypot, és lemosáshoz keresel valami sűrűbbet.


A válaszom többi része stimmel, domestos, floraszept egykutya, ami a fertőtlenítő hatást illeti, ezen kívül van hasonló terméke a Tesconak ( [link] ez olcsóbb, de hígabb, mint a domestos, és van a Lidlnek W5 néven, de lehet, hogy az nem állandó termék.

2016. dec. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tescos sziszart ne vegyél, nem ér semmit.

Használj Domestost, elég hatékony.

(De akár likvidálhatod is a konyharuhákat, válts papírtörlőre.Én már csak kéztörlésre használom a konyharuhákat, elegem lett belőlük)

2016. dec. 26. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A konyharuhákat csak kéztörlésre használom kedves utolsó ronggyal pedig takarítok. A papírtörlőt azért utálom, mert hamar megtelik a szemetes. Végül a hypo-nál maradok, a szaga is hamar elillan, de köszönöm a válaszokat :)
2016. dec. 26. 17:55
 8/8 anonim válasza:
Felületfertőtlenítéshez szerintem jó kis baci-gomba-vírusölőt érdemes használni. Pl. cifnek bezalkónium-kloridos (baktericid, fungicid, virucid) tartalmú fertőtlenítőszerei vannak, amiből tudsz rendelni neten nagy kiszerelést, felhasználáskészen (!!) litere 9forint. Töményen pedig nem igazán szabadna alkalmazni. A dettol mégjobb, mert benzalkónium-klorid mellett certimónium-kloridot is tartalmaz, nekem ettől még a csapok is csillagtak-villogtak és finom az illata. Hátránya, hogy borsos az ára. Sanytol szintén baktericid, virucid, fungicid, hatóanyaga didecildimetilammónium-klorid. Én a szaga miatt csak egyszer vettem, túl van illatosítva, de ez is hatékony. És persze a domestos is jó, az hypo alapú.
2017. szept. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!