Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tényleg nem lehet mosni...

Tényleg nem lehet mosni karácsonykor?

Figyelt kérdés
Családom szerint nem lehet, mert mondtam, hogy sok mosni valónk van és holnap mosni akarok. Van ilyen babona, hogy kimosom a szerencsémet? Úgy tudom, ez csak újévkor van.
2016. dec. 25. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Ez szerintem inkább ilyen "ne dolgozzunk, hanem ünnepeljünk" dolog.
2016. dec. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kovpet ***** válasza:
49%
Babona? Nézd már meg a dátumot légyszi. Az évszázadot is elég lesz...
2016. dec. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Nekem most a második adag ruhát mossa a gép. Hallottam már én is róla ,de nem érdekel.
2016. dec. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
valoban ujevkor van, hogy ne moss, mert kimosod a szerencsedet is. de karacsonykor meg nem hallottam ilyesmirol en sem. viszont abban lehet valami, hogy ugymond unnepekkor nem "illik" dolgozni, hazimunkazni.
2016. dec. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Ezek szokások és babonák. Régen voltak szigorúan dologtiltó napok, főleg egyházi ünnepnapok, amikor az ünneplésé volt a főszerep, nem dolgoztak. Ilyen a karácsony is. Meg aztán senki nem szeret száradó ruhákat kerülgetni egy rendberakott lakásban és vendégeket sem illik így fogadni.


Ettől függetlenül holnap én is mosok egy adagot, mert holnapután elutazok és ünnep előtt nem tudtam megoldani.

2016. dec. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Aki mondta összekeveri a karácsonyt az ujévvel (Vagy egyszerüen utál mosni!) Ezek után döntsd el, hogy akár csak babona téren is elfogadod-e a véleményét?
2016. dec. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Á, rosszul tudják!

Karácsonykor csak fekete macskát tilos kimosni.

A fehér macskát meg nem is kell...

2016. dec. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

Na jó, hát ilyen alapon lehetne azt mondani, hogy a 21. sz-ban hogy lehet hinni bármilyen istenben, természetfeletti lényben, jelenségben? Mégis az emberiség túlnyomó többsége hisz valami ilyenben.


De itt a kérdés a szokásokra irányul.

A vallási ünnepek általában dologtiltó napok voltak, ebbe Karácsony másnapja is beletartozna, viszont most így a neten nem találtam semmit, ami konkrétan a december 26-a dologtiltó voltára utalna.

A 24-e és 25-e az igen, azok dologtiltó napok voltak, amikor az asszonyoknak csak a főzés és a ház kitakarítása volt megengedve.


Szerintem ha nem a családdal élsz, akkor moss nyugodtan, és ne mondd meg nekik. Ha a családdal élsz, akkor meg halaszd el, mert minek összeveszni velük, ha ez nekik fontos.

2016. dec. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%
Mosódeszkán patakban valóban nem illett régen, de az automata mosógép korában nem kell foglalkozni vele
2016. dec. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!