Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyapjút is tartalmazó szövetka...

Gyapjút is tartalmazó szövetkabátot lehet gépben mosni?

Figyelt kérdés

Van a mosógépemen gyapjú mosás, de van kézi mosás is, ami hideg vizes.

A kabátom címkéje szerint csak vegyileg tisztítható. Vajon be merjem tenni egy ilyen kb. 20 fokos, centri nélküli mosásra a kabátomat, vagy lehet, hogy tönkremegy?

Köszönöm a tanácsokat.



2016. nov. 13. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Mostam már gyapjú tartalmú kabátot mosógépben, rövid programon, talán 2-300as centrifugával is. Semmi baja nem lett, de az egy turis, 1-2 ezer forintos kabát volt, nem dőltem volna a kardomba, ha esetleg tönkremegy. Drága kabátot nem mertem volna kipróbálni :). Inkáb a tisztítót javaslom, ha félted.
2016. nov. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha valóban, valódi gyapjú, akkor az víz hatására összeugrik. És teljesen mindegy neki, hogy gépben mosod, vagy kézzel.


Ha nem duris-kabát, hanem valóban minőségi termék, akkor már megéri, hogy elvidd a tisztítóba.

2016. nov. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem turis, Úgyhogy nem kísérletezem 😊
2016. nov. 13. 11:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyapjú programon, 20 fokon nyugodtan mosható
2016. nov. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
én is arra gondoltam, hogy akkor mi a fenének van az újabb mosógépeken gyapjú mosó program, ha nem ér semmit... csak a nők lapja oldalán olvastam, hogy volt, aki a nadrágját mosta gyapjú programmal és összement. Úgyhogy nem merek kísérletezni egy drága kabáttal.
2016. nov. 13. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!