Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Párásító készülékekről vélemén...

Párásító készülékekről vélemények?

Figyelt kérdés
Valaki használ ilyent? Tapasztalatok? Megéri venni egyet? Nagyon száraz a levegő a szobámban és nagyon szárad az orrnyálka-hártyám. Jelenleg 35%, de szerintem lejjebb is fog menni most a hidegekkel. A szekrény tetején egy 30x40-es lapos edényben állandóan víz van, pár napja behoztam egy teknőt, amiben szintén vizet töltöttem, és szinte semmi változás. Mit lehet tenni? Nagyon kínoz ez a száraz levegő.

#párásító készülék #szoba párásítása
2017. jan. 7. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekünk egy Gorenje márkájú, nagyon egyszerű készülékünk van. Háziorvos ajánlotta egyszer, hogy szerezzünk be egyet, amikor felső légúti fertőzésem volt.

Azóta gyakran használjuk, nem csak betegség esetén. Ha nagyon száraz a levegő, nagyon jól jön. Bekapcsoljuk este és rggelig szépen párásít a szobában.

Szerintem remek találmány.

Valami ilyesmi a miénk:

[link]

2017. jan. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fűtőberendezésre kellene vizes edényeket tenni, ott gyorsabb lenne a párolgás. Vagy vizes felmosórongyot teregetni rá, ha nem tűzveszélyes, pl. radiátor.


A hidegpárásítókról rosszat írnak a neten.

Ha edényből párologtatsz valamit, látod utána a vízkövet. A hidegpárásító a levegőbe szórja a vízkövet is, amit belélegzel, és szépen lerakódik a tüdődben. Szóval, nem ez a tüdőrák megelőzésének üdvös módszere.

A hidegpárásítók környezete is csupa fehér vízkőlerakódás.


Természetesen, desztillált vízzel mehet a buli, csak csapvízzel nem.

2017. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi is nem régen szereztünk be egyet, meguntam a vizes törölközőket a radiátoron. Felénk elég kemény a víz, és először akkora köd lett a szobában...... Utána jártam, hogy a vízkő okozta, azóta csak desztvizet használunk. Èn dèlután vagy este, lefekvès előtt kapcsolom be, èjszakara lekapcsolom.
2017. jan. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!