Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti otthon kiszellőztetitek a...

Ti otthon kiszellőztetitek a kajaszagot, miután főztök? Betegségek esetén?

Figyelt kérdés

A szüleim nagyon szellőztetés ellenesek, ha tehetnék 5 évig nem nyitnák ki az ablakot, ilyenkor télen még rosszabb a helyzet. este titokban szellőztetek, mikor alszanak, mert elviselhetetlen a szag (3 napos főzés szag, illetve betegek vagyunk is), de lebuktam. Hatalmas patáliát csaptak. A szobájukba nem lehet bemenni, mert október óta nem volt ott nyitva az ablak.

Most azt mondják, hogy ezért vagyok beteg. Nem attól, hogy egész nap teleköhögik a lakást, én meg titokban 5 percig szellőztetek, hogy legyen friss levegő és kevesebb baci itt bent. Múltkor is elkaptuk a hányásos vírust és velem kiabált, hogy azért vagyok lázas, mert szellőztetek. Mit lehet az ilyen emberekkel kezdeni?


2017. jan. 9. 23:21
 1/5 anonim válasza:
57%
Ha tuzet raktok mondd meg ekik hogy nyissak ki az ablakot mert ''az oxigen dus gazdag levego hamarabb felmelegszik. Ezt tudniillik.'' Es mondd meg a szemukbe szepen hogy ''anya, apa en tisztellek titeket es senkineksemmi rosszat nem akarok es tudom hogy ti sem de kerlek szepen engedjetek meg hogy szellosztessunk ki mert ez az allott levego nem egeszseges. Az oxigen dus gazdag levego sokkal kellemesbb es egeszsegesebb. Semmi baj nem fog tortenni ha kiszelloztetunk majd tuzet rakunk mert ugy sokkal hamarabb felmelekszik a szoba. /az elobb mondtam miert. Ugyhogy szepen kerlek titeket halgassatok meg engem is mert en is el kell viseljem ezt az allott levegot np mint nap.Kerlek titeket legyetek ram is tekintettel.''
2017. jan. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 longlife ***** válasza:
82%
Ha a #1 es válaszára nemet mondanak ,próbáld ki ezt.Amikor elmennek otthonról nyisd ki az összes ablakot,csinálj kereszt huzatot,a szekrények ajtaját is tárd ki.Had szökjön ki a naftalin a ruhákból.És ha patáliát csapnak ezért,akkor mond nagyon kedvesen de annál hangosabban:Ezért a patáliáért megérte De friss és tiszta levegőt szívhatunk.és Ti is. és mennyivel jobb.ugyan olyan benn a levegő mint kinn.de hisz tudjátok,egész eddig kinn voltatok.ráadásul jó sokáig.akkor csak tetszik a jó,finom,friss levegő.Ha nem így lett vón mán ríg begyüttetek vón.Ígaz é édösanyám.
2017. jan. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Szellőztetni min. naponta kell, hogy ne legyen áporodott, állott a levegő.


Amit a szüleid csinálnak undorító, engem nem érdekelne mennyire üvöltenek, akkor is kiszellőztetnék.

2017. jan. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze. Én mondjuk nem sokat főzök, de reggel, mikor ágyazok szépen kiszellőztetem a szobákat, mikor a konyhában rendet rakok reggel, akkor azt is.
2017. jan. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kajaszagot nem mindig, attól függ, hogy mennyire erős. Pl. ha olajban sütök, akkor azt igen, de nem mindent.

Viszont reggel mikor felébredek, első utam az ablakhoz vezet. Minden ablakot meg erkélyajtót kinyitok a lakásban, még a -15 fokban is ezt csináltam, jól átszellőztetem a lakást. Este lefekvés előtt szintén jól kiszellőztetek, jobbat lehet aludni, szintén még a legnagyobb hidegekben is. Tavasztól őszig pedig folyamatosan nyitva van legalább egy ablak. A kinti hőmérséklettől függően.

Szeretem a friss levegőt, meg szeretem hallani az utcazajt. Hang és hőszigetelő nyílászárók vannak, tehát ha be van csukva minden, olyan, mintha rajtunk kívül senki nem lenne a városban.

Amit a szüleid csinálnak, jól mondod, nem egészséges. Ha beteg az ember, akkor amelyik helyiségben van, naponta többször is szellőztetni kell, hogy cserélődjön a levegő, ne a bacival teltben akarjon meggyógyulni, nehezebb lesz.

2017. febr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!