Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tisztítószer, ami mindenre jó?

Tisztítószer, ami mindenre jó?

Figyelt kérdés

Koleszból most költöztem albérletbe és az lenne a kérdésem,hogy minaz az egy tisztítószer,ami kb mindenre jó. Pl kád,wc,felmosni,stb. Nincs túl sok pénzem mindenféle tisztítószerre:D

Ha jól tudom,a flóraszept ilyen?


2017. febr. 2. 22:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%

Hipó, domestos, WC-tisztító, hajsampon, folyékony szappan, mosópor, mosogatószer.

Ezek közül mind sokoldalú, kivéve a WC-tisztítót.

Még csőrös gőztisztítót érdemes venni.

2017. febr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Én esetleg még ajánlom a Rossmannban kaható csodaszivacsot, a fürdőben mindent azzal takarítok, nem kell hozzá még súrolószer sem, kevés hipóval szoktam fertőtleníteni utána mindent.

De amúgy volt már hogy szűkösebb hónapban én is simán flóraszeptet használtam mindenhova. Vagy hypot, egy kis mosogatószerrel vegyítve.

2017. febr. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%
2: Mennyibe kerül az a csodaszivacs?
2017. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy a gőztisztító tényleg jó, érdemes venni egyet, azt a konyhában szeretem használni :) 10 ezer forintból már egész jót lehet venni.
2017. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Legutóbb 399-ért vettem, de mindjárt keresek róla képet, árral.
2017. febr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
4: Sokszor lehet kapni 5-6000 Ft körül is már. OBI-ban, LIDL-ben, stb.
2017. febr. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Na, most 229.-

[link]

2017. febr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
Aha, láttam már én is olcsóbb gőztisztítót, abból amúgy azt érdemes megvenni aminek nagyobb a nyomása 3 bar-nál.
2017. febr. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Hát, inkább kétfélében gondolkodj.

Mint hatóanyag, a HCl (hidrogén-klorid, sósav) kiváló a vízkő, húgykő, általános szennyeződések ellen, viszont hatástalan a zsíros szennyeződések, dugulások ellen. Utóbbiakra mindenképpen valami lúgos dolog (hipoklorit, NaOH) a hatékony, ezek viszont nem tudnak mit kezdeni a vízköves, húgyköves szennyeződések ellen.


Az egyik sav, a másik lúg, együtt soha ne használd a kettőt, mert egészségre ártalmas, vagy robbanásveszélyes gázok (hidrogén és/vagy klór) gáz fejlődhet, ha kevered a kettőt!


A Flóraszept lúgos kémhatású.

2017. febr. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%

A legjobb és legolcsóbb fertőtlenítő a hypo. Viszont büdös, és mérgező a nagyobb koncentrációja, úgyhogy pl. egy teljes fürdőszoba (csempétől kezdve minden) takarítás esetén a szellőztetés kiemelkedően fontos! (és gumikesztyű, mert a bőr átveszi a szagát + biztosan károsodik is tőle)

Szerintem nélkülözhetetlen. Egyes szivacsokat kifakít, megesz, de pl. foltos vágódeszkát, négyzet alapú konyhai felitatószivacsot, stb. nagyon hatásosan tisztít, nem említhető vele egy lapon a domestos v. flóraszept, egyszerűen azért, mert azokban is ugyanaz a hatóanyag többek közt (szerintem), de jóval kisebb koncentrációban.


Kell még vízkőoldó, az is olcsó, erre jó a citromsav is de a kifejezetten vízkőoldó a hatásosabb, de egyes fémeket megtámad, azokra vagy sehogy, vagy csak hígítva.


Minden szernél elolvasni, értelmezni a használati útmutatót!

Annak megfelelő, pontosabban nem tiltott szerekkel én szoktam illatosítani a hypós felmosóvizet.

Adagolást pár kupaknyival kezdeni.


Plusz valamilyen folyékony súrolószer.


Természetesen nem árt tartani az egyéb tisztítószerekből is, de a fentiek azok, amik előkerülnek, ha a többi csődöt mond.

2017. febr. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!