Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől tudnak büdösek lenni a...

Mitől tudnak büdösek lenni a frissen mosott ruhák?

Figyelt kérdés
Pár hete, de max egy hónapja kezdődött ez az egész. A lakásban ahol a szárító áll, semmilyen körülmény nem változott, mosóport sem váltottam. Amikor kiszedem a mosógépből, jó illatú, de amikor megszárad büdös lesz..nem is tudom mihez hasonlítani a szagot..rossz..gusztustalan. És tényleg semmin nem változott..csak a rohadt ruhák szaga.. Mitől van? A mosógéppel van valami? De ha igen, akkor miért van jó illata még vizesen? Nem értem.. De rohadtul unom már, hogy a tiszta ruhákat szövetillatosítóval kell átfújkálni, hogy fel lehessen venni, úgyhogy aki tud értelmest választ erre a lehetetlen kérdésre, annak köszi.. :/

2016. márc. 16. 08:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehet, h tul lassan szaradtak meg es bepunnyadtak? Vagy meg esetleg nyirkosan tetted el oket? Nem peneszes a mosogep?
2016. márc. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Valoszinuleg peneszes a mosogep, meg beleszaradt az oblito. Evente erdemes egyszer-ketszer atmosni ecettel. Beleraksz 2-3 regi torolkozot, beletoltesz 1-2 liter ecetet es eliditod a mosast 95 fokon.
2016. márc. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Inkább arra tippelek, hogy túl sűrűn vannak rakva a ruhák, és télen kevésbé tud szellőzni, lassabban szárad, könnyebben befülled. Próbáld hézagosabban tenni, kevesebbet moss ki egyszerre. Ha tudod, vidd ki szabad térre (főleg ha fujkál kicsit a szél is odakint). Mindenképpen várd meg míg teljesen megszáradnak, és csak az után hajtogasd be a szekrénybe.

Ilyenkor ha egy napnál tovább szárad, akkor már hajlamos befülledni.

2016. márc. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
63%
Nekem is a magas hőfokon való ecetes mosás segített. pár havonta egyszer nem árt egy 95 fokos üresmosást indítani ecettel.
2016. márc. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Mindhárom lehetséges, úgyhogy megpróbálom őket. Erre nem is gondoltam, tényleg. Köszi. (:
2016. márc. 17. 08:29
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Nezz bele elemlampaval (foleg a gumis reszenel), h nincs-e peneszesedes. Mindig nyitva kell tartani, h tudjon szellozni. Remelem, gyorsan megoldodik :)
2016. márc. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Nekem az a furcsa, hogy mikor kiveszed jó illata van. Nálunk nagyon sz*r a mosógép és több mint fél évig öntögettem bele a drága öblítőt mire rájöttem, hogy a kis szemét a mosás vége fele eltünteti a tartályból az öblítőt, de nem öblít vele. Szóval úgy egyszer átgörgeti benne a ruhákat aztán cseréli is a vizet és nem öblít. Azóta rányomok egy extra öblítést és minden ok. De nekem mikor kivettem a ruhákat se volt jó illata. Sőt nyáron volt h vasalás közben ment a szennyesbe a póló, mert izzadságszaga volt. Már a sírógörcs kerülgetett tőle mire rájöttem, hogy a gép szivat.
2016. márc. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
:/ Hát el tudom képzelni az érzést. Nekem viszont úgy látszik, tényleg ezzel a lassan száradás+sűrűn teregetés kombóval lesz a gond. Most majd inkább sűrűbben mosok kevesebbet..az a helyzet, hogy nem visszük túlzásba a fűtögetést..ezek szerint az a hőmérséklet, ami nekünk kellemes az a ruháknak kevés. Nem baj, nem soká jön a dög meleg, ki lehet rakni az udvarra.. :/ de nem várom.. Mindegy legalább van egyetlen pozitívuma a meleg időjárásnak.. Köszönöm a válaszokat mégegyszer, sokat segített.
2016. márc. 18. 00:34
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

En is jartam igy foldszinti gangra nezo albiban. Ma mar ugy teregetek, hogy ket zsinorra megy egy ruha (kiv. Fehernemu, zokni), es ugy huzom oket, h minden masodik ruhat jobb szelre, mibden masodikat bal szelre huzok ki (nekem gorgos osszecsukhato szaritoallvanyom van). Igy jobban mozog kozottuk a levego. A konvektor ele allitom, igy masfel nap alatt a puloveres mosas is megszarad.

Mindazonaltal a havonkenti ecetes mosast en is javaslom, mert barmilyen szornyen is hangzik, a peneszesedes az egyik leggyakoribb gond a mosogepekkel. Nekem felultoltos gepem van, es sajnos csak a pici konyhaban tudom tartani jelenleg, de meg igy is allandoan nyitva tartom a tetejet, ne fulledjen be.

2016. márc. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az ecet jó vízkő ellen, de penészre nem való, semmi hatása.

Mezei hipóval most át a gépet.

2016. márc. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!