Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti hogyan osztjátok be a...

Ti hogyan osztjátok be a takarítást, házimunkát? Mi az amit napi, heti, havi rendszerességgel végeztek? Ágyneműt, függönyöket milyen rendszerességgel mostok?

Figyelt kérdés
2017. febr. 20. 14:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól,hogy az ember nem mos mindent és minden nap,attól még nincs retek a lakásban :) egyszerűen csak nem illatozik minden az öblítőtől ;)
2017. febr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
88%

"hogy képes valaki pl. egy hónapig ugyanabban az ágyneműben aludni?! "


Mert semmi masra nem hasznaljuk az agyat, csak alvasra, raadasul pizsamaban. Nappal le van takarva egy agytakaroval, igy nem is porosodik.


Minek hetente mosni?

2017. febr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%

Valószinűleg az a háziasszony aki mindent naponta és hetente csinál, annak nincs ideje (vagy egyáltalán nincs) hobbija, az egész idejét főzéssel és takarítással tölti. Én is ilyen voltam,munka után haza,főzés,takarítás,tévézés, ez volt a programom. Hétvégén a fő program a bevásárlás volt.

Aztán elkezdtem sportolni, falat mászni, barátokat szerezni, tanfolyamra járni és rájöttem,hogy tök feleslegesen takarítottam sokat,mert a fűszeres szekrények kívül,kábé semmin sem látszott meg,hogy nem naponta takarítom.

Most kéthavonta áldozok időt(egy hétvégi napot) egy nagytakarításra amikor végigtörlöm a polcokat,átpakolom a ruhásszekrényt.

Hetente pedig elég ha áttörlöm a fürdőt,felporszívózok és felmosom (a konyhát néha sűrűbben,de az sem túl jellemző)

Mosni hetente 2x-3x mosok kettőnkre a párommal, van amikor a ruhák egy hétig száradnak a kisszobában,de marhára nem mozgat,be van csukva az ajtó. :D

2017. febr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Télen-nyáron meztelenül alszunk, mindig is Hetente cseréltem az ágyneműt, amikor egyedül laktam, akkor is.

Van hobbim, arra is jut időm.

Nem mániákusan takarítok, csak amit alapként megszoktam.

Főzni pedig imádok, az nekem szórakoztató elfoglaltság.

2017. febr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Reggel felkelek, beindítok egy mosást, ha van szennyes. Addig párom kitakarítja a kandallót és begyújt. Majd kávé, reggeli. Csinálok egy gyors rendrakást, utána portörlést. Kiteregetek. Felseprek, felmosok. Ebédet főzök. Eszünk, elmosogatok. Kimegyünk az udvarra. Adok a macskáknak enni. Pakolászunk, sepregetünk. Most jön majd a metszés, rotálás, palántázás. Utána kapálás, gyomlálás. Befőzés, szüretelés. Később bejövünk és lefoglaljuk magunkat. Mivel itthon vagyok terhes tpn mindennap takarítva van, így egy fél délelőtt megvagyunk a munkákkal. Tűzhelyet hétvégén takarítok, függönyöket kéthetente mosok, olyankor ablakot is pucolok. Nagytakarítás vendégség ill ünnepek előtt van. Este fürdés előtt, wc után kitakarítom a wct (ez pár perc), lefürdök, fertőtlenítek. Vacsi, fogmosás, gingisol (vérző ínyre), beveszem a vasam, bekenem magam, utána átöltözök pizsibe és lusti tovább. Vendégház, autó havonta egyszer.
2017. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem így könnyebb a hasam miatt, hogy mindennap rááldozok a takarításra egy kis időt, mert nem kell egyszerre csinálni mindent. Heti 3x délután suli van. Olvasok sokat, szinte minden héten van valami program. Angolt tanulok mellette itthon, blogot írok, eltelik mindennap valahogy. De, ha mi pl nem takarítjuk naponta a kandallót és nem sepregetünk, mosunk fel mindennap, por van. Nem biztos, hogy az a jó, ha egy héten egyszer van takarítva én próbáltam többféle megoldást is, de ez vált be. A rendet könnyebb fenntartani, mint a rendezlenségből rendet varázsolni így több idő marad pihenni. Azt kihagytam, hogy ágyneműt hetente cserélek egy ágytakaróval le van fedve.
2017. febr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!