Kezdőoldal » Otthon » Kert » Heti mennyi időt töltesz a...

Heti mennyi időt töltesz a kertedben? Napi rendszerességgel milyen tevékenységeket végzel és ez mekkora elfoglaltságot tesz ki?

Figyelt kérdés

Mik vannak a kertedben (disz vagy haszon) és mekkora a terület?

Milyen növényekkel nincs sok tennivaló (disz vagy haszon)? Pihenő-, játszóterület van-e, ott milyen növények vannak?

Házátalakítás után a kertünk rendbetétele következik, tervezés szempontjából kérdezem ezeket a dolgokat.



2015. aug. 15. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Haszonnövényeket termesztek (uborka,paprika,paradicsom és még rengeteg mást), ez sok időt elvesz,napi 1 órát (locsolás, permetezés, kapálás stb.) dísznövénnyel jóval kevesebb munka van,max. öntözi kell és néha metszeni hogy szép legyen,permetezni meg csak vészhelyzetben.
2015. aug. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A telek 1100 nm.

A virágoskert 70, az udvar 500 körül(-a ház területe), a kert 500. (Nagyjából, mert sose centiztem le.)

A kertben van 1-1 körte, sárgabarack és cseresznyefa. Van egy kevés eper, málna és szőlő.

Az egész kert és udvar az utcafront kivételével csodasövénnyel van körülvéve.

A kertben van a medence (felfújható, puhafalú), annak csináltattunk alapot. Hinta, csúszda, homokozó. Most készülök elültetni egy kecskefüzet és egy zselnicemeggyet (ami nem hoz termést, elég nekem a bazi nagy cserifa, aminek a tizedét talán leesszük).

A virágoskertbe, mivel marha nagy a vízóraakna köré kék kúszóborókákat tettem, bekerül két kék törpeboróka és egy mini fenyő. Középre kerül egy díszcseresznye (Kanzan), és sok-sok évelő, néhány hagymással. Most taroltam le a virágoskertet, jelenleg csak a folyékony kapát kapja a borókáim kihagyásával. :)

2015. aug. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az udvar kimaradt. Egy gömbjuhar van benne, ami az égvilágon semmire sem megy, úgyhogy átköltöztetem a fókuszpontból egy félreesőbb helyre, aztán lesz vele, ami lesz, a helyére pedig júdásfa kerül.

Minden be van füvesítve, kivéve, amit a kutyák kitaposnak.

2015. aug. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

több kisebb virágos rész van, most azokat kell sokat locsolni többi füves rész az meg mondjuk kiszáradt nem kell vágni, gyümölcsfát majd ősszel akarok venni párat csak még nem tudom mit, 4 kis császárfa van egyenlőre amit magról neveltem.

Gazolni folyamatosan kellene hol itt hol ott de ahhoz is meleg van

2015. aug. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!