Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A magasabb fordulatszámú...

A magasabb fordulatszámú centrifuga jobban tönkreteszi a ruhát?

Figyelt kérdés
Anyukám nem nagyn "tanított meg" mosni, a barátom meg mindig bele akar szólni, hogy hogyan mosok. Egyrészt jó, mert így ha valami összemenne/elszíneződne, moshatnám kezeimet, hiszen ő mondta, másrészt viszont én magyaráztam el neki, hogy miért nem lesznek illatosak a ruhák, ha az öblítőt az előmosáshoz tölti, szóval hagyjuk már :). De a centrifugához nem értek. Anyukám mindig a lehető legmagasabbra állította, mert annál szárazabb lesz. a barátom megkért, hoyg az ingjeit a legalacsonyabban mossam, mert tönkremegy az anyag. Újabban pedig azt szeretne, ha semmit nem mosnék ezres fordulaton, mert szerinte kinyúlnak a ruhák. És szerinte ez mindenre érvényes, törölközőket se cetrigázzunk magas fordulaton, mert tönkre mennek. Ez hülyeség, nem? Nem azt mondom, biztos van pár kényes cucc, amit talán jobb kevésbé centrufugázni, de a farmernek, alsónadrágnak, itthoni pólónak, törölközőnek a világon semmi baja nem lesz tőle, nem?

2017. febr. 24. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi nehany nagyon erzekeny gyapju ruhadarab kivetelevel mindent 1600on centrifugazunk. Semmi baja a ruhaknak.


A ruhak ugyis elkopnak egy ido utan ha hordja oket az ember.

2017. febr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
A barátod idióta, cseréld le az első adandó alkalommal!
2017. febr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a száritás nem gond akkor minek pörögsz ezen mint egy centrifuga? (Ha meg nics hol száradjon kicsit hosszabb ideig akkor centrifugálj!)
2017. febr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, fontolóra veszem, bár csak azért, mert hülye a mosáshoz, sztem nem dobom :) Hiszen vallajuk be, én se voltam benne biztos.

Elsőnek köszi!

2017. febr. 24. 10:23
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha sok víz marad a ruhákba akkor 1,lassan száradnak,jobban bebüdösödnek,2 sokkal több pára lesz a házba és majd az lesz a gond. Ha párodnak ennyi baja van akkor mosson kézzel,hogy még jobban kímélje a ruhákat. A ruha meg azért nyúlik ki mert gyenge minőség
2017. febr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak könnyebben gyűrődő textilneműk, ezeknél kell csak kíméletesebb centrifugálást alkalmazni, törülköző és hasonló mehet a legnagyobb fordulatszámon.
2017. febr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. febr. 24. 12:39
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem teszi tönkre, nem nyúlik meg. Csak ha nem teregeted ki azonnal, gyűröttebb lesz magasabb fordulaton.
2017. febr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mosson a barátod és akkor olyan lesz amilyennek ő akarja.
2017. márc. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!