Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Rozsdafoltot ki lehet valahogy...

Rozsdafoltot ki lehet valahogy szedni fehér pamut pólóból?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy rendeltem TheVR-os pólót fehér színben és az alja egy kissebb de jól látható helyen rozsdafoltos lett az övem csatjától mert nem tudtam hogy olyan ès olyan lett tőle.Szeretnèm ha lenne valami jó házi megoldás ha lehet mindenfèle olyan módszertől távolmaradnék amely kimarhatja a pólómat meg azért jó lenne ha 4800Ft nem úszna el :(

Nem tudom jó kategóriába tettem-e,de nem ez a lényeg.Előre is köszönöm a válaszokat.



#fehér #póló #pamut #Rozsdafoltot
2017. febr. 24. 20:48
 1/7 anonim válasza:

- Próbálkozz citromlével! Csepegtesd be vele az anyagot és hagyd rajta egy kis ideig, aztán szappanos vízzel mosd ki.

- Próbáld meg ecettel. A 20%-os is megfelelő lehet. Itasd be vele az anyagot, hagyd hatni és dörzsöld le a rozsdát mondjuk egy szivaccsal.

2017. febr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kipróbálom mindeképp :)
2017. febr. 25. 06:26
 3/7 A kérdező kommentje:
*mindenképpen
2017. febr. 25. 06:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha pamut anyagú, tehát bírja a forró vizet, akkor a citromléhez hasonlót ajánlok: Jénai üvegedényben melegíts citromsavas vizet (élelmiszerboltban kapható citromsavból) pl. 1 teáskanál citromsav és 1/2 liter víz, amikor forró, akkor merítsd bele a foltos részt, mozgasd egy kicsit, amíg kioldódik a rozsda. Alaposan ki kell öblíteni utána vízzel. Esetleg meg lehet ismételni szükség esetén a citromsavas kioldást, Semmiképpen ne használj hipót, mert a maradék vastartalmat azonnal barna vasoxiddá alakítja.
2017. febr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
+1 a citromsavra!
2017. febr. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezt is ki fogom próbálni köszönöm ,egèsz szépen elhalványult,de nem az igazi még.:(
2017. febr. 26. 20:10
 7/7 anonim válasza:

Az originális tanács oxálsav.

Talán vegyszerboltban kapható.

Az oldatával kellene kezelni.

Mivel már több mindennel kezelted,

először egy másik fehér rozsdafoltos

anyaggal kisérletezz.

Ha abból kiviszi, akkor talán a

túlvegyszerezett pólódból is sikerülhet!

Írj vissza, hogy mi lett az eredmény!

Üdv: - stevie

2017. márc. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!