Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik a legjobb lefolyótisztí...

Melyik a legjobb lefolyótisztító? Olyanra lenne szükségem, ami segít megoldani a kezdődő (egyelőre még enyhe) dugulást.

Figyelt kérdés
2017. márc. 16. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

A flakonos vegyszereket felejtsd el (a granulátumokat pláne), vegyél inkább egy ilyesmi tekerős kézi csőgörényt: [link]

Szét kell szedni hozzá a szifont, gusztustalan, büdös feladat, de így legalább tényleg tiszta lesz a lefolyó.

2017. márc. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Ha még kicsi, akkor önts bele szódabikarbonát, rá ecetet. Amikor a pezsgés abba marad, önts rá meleg vizet és pumpáld meg. Nálunk bevált.
2017. márc. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Sokmindennel lehet taperolni és simogatni a lefolyót.

De az igazi nagyágyú a Szi-Ti lefolyó tisztító!

Nátrium-hidroxid tartalmánál fogva a haj és szőrszálakat és a zsíros lerakódásokat is feloldja, elhidrolizálja.

Kellő óvatossággal a használat során, mert a szemedet kiviszi, ha belefröccsen!


Én addig szórom a lefolyóba, ameddig a felhalmozódik egy jó evőkanálnyi a lefolyó perem fölé, ekkor ezt egy kis forró vízzel belemosom. Védőszemüveg gumikesztyű! Az anyag oldódása közben is erőteljesen melegszik, fel is forr. Annál hatékonyabb. Pár percig hagyom reagálni, és pár liter forró vízzel átöblítem.


[link]

[link]

2017. márc. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

aruhaz/image/cache/data/C_5201314304104_1-500x500.JPG

Ez is granulátum, asszem sparban vettem.

Olyat keress amit forró vízzel kell leönteni.

Hajat, zsírt oldja, a homokot és a köveket persze nem,ahhoz szét kell bontani a szifont

2017. márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Én szódabikarbónát szoktam szórni a lefolyóba vagy sütőport és arra ecetet öntök (vagy ha nem bírod a szagát, akkor olyan üveges citromlé is jó, amit teába teszel ízesítőként). Ez fellazítja a lerakódást és utána szét lehet szerelni és kimosni a csövet. Legalábbis mi ezt tettük párommal :D
2017. márc. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%
És ha a dugulás nem a lefolyóban (=szifon és környéke) van, hanem már házon kívül, a csatornában, oda melyik "csodaszer" a hatékony megoldás?
2017. márc. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Ha műanyag lefolyód van (zuhanyzó), akkor a granulátummal vigyázz, mert forrásig hevíti a maradék vizet, és simán össze-vissza deformálja a lefolyódat. Érdemes először keveset beletenni, hogy ne forrjon fel.

A fröccsenésre vigyázz (védőszemüveg), ha pedig a bőrödre megy, legyen ott egy flakon ecet, azzal tudod semlegesíteni.


Az új zuhanykabinban, amit most építtettem be, már kerülöm a granulátum használatát, mert az előző lefolyómat kinyírta (összeolvadt). Helyette azt a módszert használom, hogy beleöntök 2-3 dl Domestost, 3-4 órán keresztül állni hagyom, utána a zuhanycsőről letekerem a zuhanyfejet, és forró vizet nyomatok a lefolyóba (1 percig elég), amilyen magasról csak lehet, minél erősebb és vastagabb sugárral.


Ez kiviszi a félig feloldott szerves trutyit is, és ha van homok a bűzelzáró alján, akkor annak a nagy részét is.


Viszont fontos, hogy sose használj súrolószert a zuhany vagy a kád tisztítására, mert az tulajdonképpen finom homok, ami képes cement módjára összeállni a bűzelzáróban.


Ezt sajnos a sósav nem igen oldja, ahogy a homokot sem. Ehhez szét kell szedni a lefolyót és kézzel kidzsuvázni.

2017. márc. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!