Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ágyneműt, fehérneműt szeretnék...

Ágyneműt, fehérneműt szeretnék 95 fokos mosáson "sterilizálni", vélemények?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 14. 15:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
ja steril lesz az ágyneműd, aztán ugyan úgy belemennek a por atkák, mint minden másba. Ez csak ideig óráig megoldás, és valami tisztaság mánia. Több értelme nincsen. ha beteg fertőző családtag miatt, akkor azt mondom jó. Ha tiszta pamut akkor moshatod, de kérdés mi van a cimkére írva......
2017. ápr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
....Mert össze is mennek, főleg a fehérneműk
2017. ápr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ha bírja az anyag, miért ne? De szerintem felesleges.
2017. ápr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

Csak óvatosan, mert én nagyon megjártam, mert kiderült, h műszálas volt az anyag. :(((

Azóta olyan (nem klóros, színes ruhákhoz is adható) fertőtlenítőt használok, amit az öblítő helyére öntesz. Sanytol a neve tescoban szoktam venni.

2017. ápr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én a törülközőket mosom 90 fokon. Annyi a max a gépemen. Kipróbalhatod az ágyneműn is,ha neked jobb,tisztább érzés utána. Szerintem elég 60 fok is,de én is szeretem 90 fokon mosni a dolgaimat,már amit lehet.

De megjártam már zoknival is. Beraktam 90 fokra az összeset,aztán volt benne olyan,ami műszálas volt. Na belőlük lett bokazokni,meg volt ami úgy összement,úgy nézett ki,mint egy csík. 😂 munkás sapkát is löktem már be 90 fokra,és csak utána néztem meg a címkét,hogy max 30 fokon szabad mosni. Az meg kinyúlt és még "fodros" is lett. 😂

2017. ápr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Az alsó neművel vigyázz, mert a mai gumik nagyon könnyen kinyúlnak 95 fokon, és kicserélni nem lehet, mert általában körbe van tűzve, és nyugodtan kidobhatod. Még a 60 fokot is csak óvatosan ajánlom, bár ha jó minőségű akkor azt kibírja. A törülköző és az ágynemű viszont mehet, ha úgy gondolod, de ahhoz is ajánlom az öko mosás programot. / Alacsonyabb hőfokon dolgozik de hosszabb ideig./
2017. ápr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
57%
Ruhanemű fertőtlenítésére a legjobb módszer a vasalás! A csecsemők ruháját is így fertőtlenítjük a BCG oltás után! (A sebhely a válladon.) Mosással is fertőtleníthetsz, ha tud a géped 100 celsius fokon mosni! Gondolom nem tud, azalatt viszont nem ér semmit! Mosás 40-60 fokon, amit enged a címke, aztán vasalás!
2017. ápr. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Gőzölés nélkül is jó?

2017. ápr. 25. 01:26
 19/19 anonim válasza:
nem elég a 60 fok. a legtöbb baktérium 70-80 fokon pusztul el. de a spóráik még így is életben maradnak. és van olyan spóra, ami még a 100 fokos forralást is túléli. szerintem, a 95 fok erre a célra tökéletes.
2019. márc. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!