Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel tisztítjátok a kádat?

Mivel tisztítjátok a kádat?

Figyelt kérdés
Vettünk egy lakást, jövőre jön a teljes körű felújítás, addig ez van. Így se rossz egyébként, de az előző lakó (bérlő) nem volt a háziasság mintapéldánya... a kádon konkrétan fekete csíkok vannak, nagyjából leszedtem fekete domestossal, de még mindig látszik, és undorítóan néz ki... mit javasoltok, mit vegyek, ami lemarja ezt a koszt? Sikálni sajnos most nem tudom, így valami olyan kéne, ami magában megoldja a gondot, ára most nem igazán érdekel...
2017. ápr. 25. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Hát, ha a Domestos csődöt mondott (egy kicsit rajta hagytad, miután rákented?) akkor marad a vízkőoldó, vagy végső esetben a sósav, de az a zománcot is megmarja, ha nem találod el azt a lélektani pillanatot, amikor le kell öblíteni.

Fém kádról beszélünk?

Mert akkor mivel nem akarjátok 100 évre, miért nem zománcoztatjátok újra?

Itt találsz lehetőségeket, válogass:

[link]

2017. ápr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Olyat erre már nem találsz, ami magától leszedni, ez túl makacs gond. A domesthos is főleg fehérít.


Valami olyan szert vegyél, ami szemcsés, van ilyen a vimnek, a flóraszeptnek, a domesthosnak, stb. A szemcsék tudják ezt a kvázi rákövült szutykot ledörzsölni.

2017. ápr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én első körben vennék egy erős vízkő oldót és jó vastagon befújnám az egész kádat, jól szétkenném rajta, hagynám 10 percig ázni utána bő forró vízzel leöblíteném. Ezzel sok mikró részecskét leszed amit nem is látsz szemmel szinte, nekem ez a módszer sokat javított a régi kádamon de mivel még így sem volt 100% így vettem egy flakon cif súroló krémet amit jó vastagon szétkentem a kádba, ronggyal jól elkentem hagytam picit hagy dolgozzon pár perc után dörzsivel körkörös mozdulatokkal jól átsúroltam az egészet utána pedig bő forró vízzel lenyomattam, az már látványosabb eredményt adott ezzel a megoldással, utána pedig sima mosogatószeres vízzel átmostam még pluszba majd leöblítettem. Nagyon sokat számított ez a megoldás, mi is vettük a házat, nem akartunk akkor még új kádat így ezért csináltuk ezt.
2017. ápr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Well done Sanitary cleaning foam. Vigyázz a well done shower cleaner és a well done bathroom clraner nagyon hasonló csomagolású, de semmit nem ér.


A sanitary habot egyenletesen felviszed a felületre és 10-15 percet hatni hagyod. Én kesztűben sprickolom ki, mert marja a bőröm. Miután letelt az idő, mosogatószivacs dörzsis felével, közepes erővel átsúrolom a kádat. Muszály súrolni egy kicsit. Cserébe lehet érezni, hogy amikor minden szennyeződés feloldódott, akkor szinte siklik a szivacs a kád anyagán, míg ha maradt akár láthatatlan szennyeződés, akkor ott nagyobb a surlódás.


Nagyon makacs foltok esetén nekem egyszer kell ismételni a műveletet.


A fent leírtakon kívül Szavó penészeltávolítóra lehet még szükséged. A penészt gyönyörűen öli, penészre nekem csak a Szavó vállt be.

2017. ápr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A Well done sanitary habra még egy szavazat.

De hozzá tenném, hogy én is újrazománcoztattam a kádat beköltözés után. Nagyon szépen és viszonylag jó áron megcsinálják. Onnantól a zománcozott felület mintha új lenne.

2017. ápr. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1 év miatt most nincs tervben ilyesmi :(

azt a well done amit írtok, hol lehet kapni?

Illetve melyik a legerősebb vízkőoldó?

2017. ápr. 26. 10:13
 7/10 anonim ***** válasza:

"Melyik a legerősebb vízkőoldó?"

A sósav.

2017. ápr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer a nagyon mocskos kádat, amin semmi nem segített well done zsíroldóztam. Egy éjszaka is rajta maradt. Utána forró vízzel leöntöttem és kész.
2017. ápr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

mosogatószivacs dörzsis felével


ja, azt szereti a kád fényezése, ha súrolod... utána a karcolások miatt végképp esélytelen normálisan tisztítani.

2017. ápr. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Műmárvány vagy valami olyasféle a kádunk anyaga. 9 év alatt semmi karc vagy hiba nem látható szabad szemmel. Ha koszosodik, akkor sem.

Természetesen nem nyomom teljes erőből a zsivacsot és nem is teljesen újat használok erre a célra, hanem van egy dedikált kádtisztító szivacs.

2017. ápr. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!