Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Így jó takarítani a mosdót?

Így jó takarítani a mosdót?

Figyelt kérdés
Öntök vizet a szivacsra, majd tisztítószert is (pl. Domestos), kicsit megnyomkodom, majd lemosom a mosdót. Ezután a szivacsot nem mosom ki teljesen, csak félig, és így még egyszer átmegyek a mosdón, különös tekintettel azokat a részeket dörzsölöm, ahol maradt még valami. Majd leöblítem és kimosom a szivacsot rendesen, és áttörlöm a mosdót kétszer is.
2017. jún. 10. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Én vízkőoldót spriccelek a csapra, a mosdóra, pár percig hat, szivaccsal átsikálom, száraz, mikroszálas kendővel szárazra, cseppmentesre, csillogóra törlöm. Csapra soha ne használj domestost.

A mosdo megzavart, ha a wc-re gondolsz, abba Harpicot nyomok, kb. 5 percig hat, a kefével átdörzsölöm, lehúzom, körben domestos spray és szintén szárazra törlöm. Csillog-villog minden.

2017. jún. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mosdókagylóra gondoltam.

Csapra mit használjak?

2017. jún. 10. 23:31
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, írtad, vízkőoldót
2017. jún. 10. 23:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a mosdóra nem használok domestost mert azon igazán nincs mit fertőtleníteni. Én vastagon befújom vízkőoldóval, dörzsi szivaccsal szétkenem, hagyom pár percig ázni majd utána bő vízzel szépen átmosom és papír törlővel szoktam szárazra törölni, mert abból nekem akad itthon bőven. Mivel már nem mai mosdónk van sokszor elszíneződik és már nem segít rajta a vízkőoldó akkor szoktam súrolókrémmel jól faszán bekenem hagyom ázni, majd bő vízzel szépen átmosom és szárazra törlöm.

A fürdőkádat ugyanígy mosom, zuhanytálcát szoktam ugyanígy. A wc-t pedig 2-3 naponta domestossal átsikálom és lehúzom, heti egyszer pedig savas vízkőoldóval mosom át. Ha az is kezd elszíneződni már akkor súroló krémmel mosom át szépen fertőtlenítés után kézzel belenyúlok és ahol tudom átdörzsölöm, de utána a dörzsi szivacs megy a kukába.

2017. jún. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! CIF jobb a mosdóra, mint a Domestos?
2017. jún. 11. 00:07
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Ecettel mosom a csapot és a mosdót, fürdőkádat is. Tökéletesen leviszi a vízkövet is.
2017. jún. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!