Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy fogy kevesebb szappan?

Hogy fogy kevesebb szappan?

Figyelt kérdés

Ha ki kell mosnom vödörben egy foltos ruhát, amit sokáig kell a szappannal dörzsölni, akkor egy-egy szappanozás után a ruhát vagy a szappant érdemesebb a vízbe mártani?


Nem ez a legnormálisabb kérdés ítt, de tényleg nem tudom, hogy a jobb.


2017. jún. 13. 05:35
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%
A bevizezett ruhát beszappanozod, majd szappan nélkül jól megdörzsölöd. Ha nem jön ki a folt, akkor még egyszer beszappanozod stb. A szappant nem tesszük a vízbe. Majd addig cseréljük a vizet, amíg az tiszta marad.
2017. jún. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Én - igaz 100 éve - kozmetika vegyészetet tanultam.

Ott mondta egy oktató, hogy minél kiszáradtabb egy szappan, annál gazdaságosabb, a hatása ugyanaz, de kevesebb fogy.

Ez a mosószappanra is igaz.

Az egyéb gazdaságos kezelését az előttem szóló már nagyon jól leírta.

2017. jún. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

"A bevizezett ruhát beszappanozod, majd szappan nélkül jól megdörzsölöd"


A ruhát a víz felett szappanozom, de már a víz alatt dörzsölöm, ugye? :)

2017. jún. 13. 10:56
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

"A ruhát a víz felett szappanozom, de már a víz alatt dörzsölöm, ugye? :)"


Dehogy!

A nedves és beszappanozott ruhát nem nyomom le a víz alá, hogy lemosódjon róla a szappan. A víz felett dörzsölöm intenzíven és sokáig. Ha egyből a víz alá nyomom, úgy felhígul a szappan, hogy már az öblítővízben dolgozok - feleslegesen.

2017. jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Ja, én azt hittem, hogy közben is meg kell nyomkodni a beszappanozott ruhát a víz alatt (hogy utána, amikor kiemeljük a vízből, lássuk, hogy mennyire jött ki belőle a piszok, és kell-e újra szappanozni), de akkor csak a végén kell? Mondjuk így tényleg logikusabb.
2017. jún. 13. 14:13
 6/34 A kérdező kommentje:

Így sem lehet: ruhát beteszem a vízbe, kicsit megnyomogatom, majd kiemelem és szappanozom egy ideig, majd picit belemártom a szappant a vízbe, és folytatom a szappanozást. Vagy a szappant egyáltalán nem szabad vízbe mártani?

A kérdésben azt írtam, hogy fogy kevésbé a szappan, de igazából az a fontosabb, hogy a ruha legyen tiszta.

2017. jún. 13. 14:39
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg:

A vizes ruhát alaposan beszappanozod és dörzsölöd, míg ki nem jön a folt!

Hogy közben még időnként tovább szappanozod, a szappant vízbe mártogatva, az teljesen közömbös.

2017. jún. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
89%
Vajon miért van az az érzésem, hogy csak szórakozol?:D :D :D
2017. jún. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ez megint hülye kérdés lesz, de ha egyáltalán nem mártom vízbe a szappant, akkor nem lesz nehezebb kiöblíteni a ruhát?

2017. jún. 13. 15:06
 10/34 A kérdező kommentje:
Nem szórakozom, csak sajnos nem értek ezekhez a dolgokhoz.
2017. jún. 13. 15:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!