Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel lehet tartósan fertőtlen...

Mivel lehet tartósan fertőtleníteni a vizet?

Figyelt kérdés
Krétán voltam nyaralni, és gyűjtöttem kavicsokat a partokon színek szerint. Ezeket egy üveggömbbe szeretném tenni, majd megtölteni vízzel, mert úgy élénkebb színűek. Viszont a sima csapvíz megposhad egy idő után. A klór pedig kipárolog belőle hamar. Ötlet?

2017. jún. 30. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Zárd le.
2017. jún. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tedd alkoholba, sebbenzinbe vagy szilikonolajba.
2017. jún. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Lehet, hogy nehéz látatlanban elképzelni, de az üveggömb teteje nem egyenes, hanem ferde, ezért nem zárható.

Ezért minden illó folyadék kizárva. Eddig az olaj lehet megoldás.

2017. jún. 30. 18:20
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát keress olyan tárolót, amelyiknek zárható a teteje. Különben hamarosan egyre több por lesz benne, ami rontja a design-t.
2017. jún. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg ha nem zárható a teteje, miért kezdtél el vízben gondolkodni, ha utána meg is jegyzed, hogy "minden illó folyadék kizárva"? Ilyen szempontból a víz is "illékony".

Mindenképpen egy zárható tároló lenne a megoldás, abba meg már olyan folyadékot öntesz, amilyet akarsz.

2017. jún. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ragaszkodom ahhoz, hogy ebben tároljam. :D Akkor három megoldás maradt:

1. Vízbe/olajba teszem, amit alkalmanként cserélek ha koszolódik

2. Csak a kavicsokat teszem bele, folyadékot nem öntök rá

3. A kavicsok vizesen szép élénkek, ezért lakkal bekenem őket és szárazak maradnak és élénkség is kipipálva :D

Egyelőre a 2. megoldást teszem meg, aztán meglátjuk :)

2017. jún. 30. 18:36
 7/10 A kérdező kommentje:
Reméltem, hogy van olyan szer, ami vízben oldható és "életképtelenné" teszi azt. A víz talán lassabban párolog mint a többi említett folyadék, de nem vagyok kémikus :D
2017. jún. 30. 18:38
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nyílt tartályba csapvizet raksz, akkor az viszonylag hamar el fog párologni, főleg ebben a hőségben. Ez még nem olyan nagy baj, ert után lehet tölteni. Azonban a vízben oldott vízkő mindenre ki fog rakódni, a kavicsokra is meg az edény falára is, amitől idővel opálos, átláthatatlan lesz a tároló, és még a kavicsok is elvesztik a fényüket tőle.
2017. jún. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Rendezzd be egy akváriumba, élő közegbe, néhány halat mellé, néhány növényt.
2017. jún. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igaz :)

Hát halakat nem akarok tartani. :) Marad a száraz megoldás. :D

Max ha megjön a kedvem kreatívkodni, veszek lakkot és befestem őket. :)

2017. jún. 30. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!