Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet tisztitani...

Hogyan lehet tisztitani fertőtleníteni a fonott kosarat? Ilyen szálakból áll kemény. Utcai arustol vettem es hat a földön voltak meg ki tudja hol előtte

Figyelt kérdés
Vizes ruhaval probaltam letörólgetni de kijöttek letörtek belöle szálak. Ez egy jó nagy kosat 1 m magas szennyestartonak vag jatektartonak szantam.
2016. márc. 14. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Falun a vesszőből font kosarat a kertben öntözőslaggal szoktuk tisztára mosni. A száraz vessző anyaga átnedvesedik ettől, ezért a szabadban vagy jól szellőző helyiségben meg kell szárítani.
2016. márc. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És domestost vagy valami mas tisztitoszert nem tesztek ra? Vegulis kiprobalhatnam a zuhany alatt a teraszon meg kiszaradna akkor
2016. márc. 14. 13:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Tisztítószert csak azért nem szoktunk használni mert azokat a vesszőkosarakat csak termény összegyűjtéséhez szoktuk használni, nem lakásban. Tehát csak a földtől szoktuk megtisztítani. Például hipó félét azért nem célszerű használni mert a száraz vesszőnek nagyon jó a nedvszívó képessége és magába szívná, majd olyan szaga lenne. Ezért is szoktuk tiszta vízzel mosni.
2016. márc. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg azért sem célszerű, mert a domestos, hipó és ilyesmik általában lúgos kémhatásúak, a lúgok pedig előszeretettel oldják a szerves anyagokat. Kiszárad, meggyengül az anyaga, ridegebbé válik, könnyebben elpattan, porlik. A mosásnál beszívja a lúgot, ami aztán benne marad, a levegő páratartalmát elvonja, ezzel pedig apránként elerodálja a kosár anyagát. Egy-két év múlva dobhatod majd ki, mert magától szétesik, szétmállik.
2016. márc. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
96%
Egyébként szerintem semmi baja sincs annak a kosárnak. A telefonod képernyőjén, a billentyűzeteden, egereden, a biciklid kormányán, a tévéd távirányítóján, a lakáskulcsodon több bacilus van, mint azon a kosáron. De ha mégis nagyon fertőtleníteni akarod, akkor zuhannyal, erős sugárral, legforróbb vízzel mosd át, az bőven elég lesz neki.
2016. márc. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!