Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti hogy tisztítjátok a mosógépet?

Ti hogy tisztítjátok a mosógépet?

Figyelt kérdés

Nem nagyon koszos. Egy eve vettem.. felultoltos, mindig kiszárítom használat utan. Ki szoktam venni a mososzer adagolojat hetente. Azt ki is szavozom rendszeresen meg attorlom a gumis reszeket.

Beletoltottem az előbb egy liter 20as ecetet 90 fokon egy kis ecetes atmosas az segíteni fog neki?

Tudom, h vannak direkt erre alkalmas szerek, de hirtelen ötlet volt. Ezért nem akartam most elmenni a boltba. Ha használtok ilyet, mit? Melyik jo? Koszi



2017. júl. 14. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát én is így csinálom, ahogy írtad.
2017. júl. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Mit akarsz még ennél többet !
2017. júl. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Hat akkor igy marad. Moat járt le. Tok jo lett. Se szaga se kosz. :)
2017. júl. 14. 15:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Az ecet jó a vízkőoldásra és hogy szagtalanítson.

Idővel a mosószer maradékok és az öblítő maradékok a kosszal egy jó büdi trutyit alkot a mosógép alsó részeinél és a bordás kifolyó csőben. Az a jó, hogy ezt nem látod. Az ecet erre csak pillanatnyi megoldás, mert elveszi a szagot kis időre (ilyenkor nemcsak a gép, de a ruhákon is érződik a büdi szag). A 90 fokos mosás jó, mert az már fertőtlenít is.

A lerakódott trutyit trisóval lehet jól feloldani egy 90 fokos mosással, és hypos mosással teljesen sterilizálhatod a gépet.

A trisó jó vízlágyító és jó zsíroldó, így mosáskor is adagolhatsz a gépbe szükség esetén.

2017. júl. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nátrium-foszfát ok. Csinálok majd egy zsirtalanitast is. Anyukám jol leszurt, hogy micsoda troger vagyok. Ő 3 havonta kiganyezza a gépét. :) legközelebb majd újabb vegyi bevetést alkalmazok rajta. :)


Biztos szedte le a vízkövet az ecet mert láttam a dobon.

Volt meg itthon foszforsavam de azt nem mertem belenyomni. :s (75%os) bar.. Sztem nem lett vna baja. :)

2017. júl. 14. 23:48
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

1 liter szerintem kevés, én 3 liter 20%os ecetet szoktam beleönteni.

a sok víztől nagyon hígul, és csökken a maróképessége.

2017. júl. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ok. Legközelebb többet ecetet teszek bele meg trisot. :) koszi
2017. júl. 15. 18:12
 8/10 anonim ***** válasza:

De külön-külön, ne egyszerre.

Egyébként a magasabb hőfok segít az oldásban, így sztem elég az 1l ecet.

A dob belül(ruhák csiszolják) és kívül(kevésbé itt válik ki a vízkő) általában tiszta, fényes, a fűtőszálra rakódik a vízkő;(és a műanyag üstházra sem rakódik) ott meg elég ha áll benne.

2017. júl. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ès mèg egy apróság. A mosógèp dobban lèvő műanyag akármiket(jobban csapkodja a ruhákat a forgás közben), be lehet nyomni, kivenni. hogy a dob ès üstház közè került anyagot kitudd venni. Itt meg is tudod nèzni a fűtöszál ès a dob szennyezettsègèt.

Prsze a ganyè lentebb van mèg

2017. júl. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Én kalapáccsal! Leverem vele a maltert!
2017. júl. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!