Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért nem szabad textil...

Miért nem szabad textil porzsákot használni a porszívóba?

Figyelt kérdés
Azt írta valaki a neten, hogy nem lesz hosszú életű a porszipu, ha eldobható porzsák helyett papírt használok.
2017. aug. 2. 19:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Eldobható helyett textilt, pontosabban.
2017. aug. 2. 19:45
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
... csak ezt meg ne hallja a porszívóm, ami 20 éve kifogástalanul működik, vagy az "újabb" 7 éves Philips Triatlon takarítógépem!
2017. aug. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen szűrő van még. A papír sokkal finomabban szűr mint a vászon. ha van még másik szűrő, akkor kipróbálhatod, de valószínűleg, a következő szűrő hamarabb fog telítődni.

ha nincs mégegy szűrő(csak kimeneti), akkor nem érdemes, mert a porszívó motort a rajta átáramló levegő hűti, és ha nincs szűrve, akkor a motor telerakódik porral.

2017. aug. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van egy ilyen izé szűrő, olyan anyag, mint a mosogatószivacs dörzsi oldala.
2017. aug. 2. 20:25
 5/9 ede1219 ***** válasza:

" vagy az "újabb" 7 éves Philips Triatlon takarítógépem!"


Bocs az offért, de még az eredetivel használod, vagy ha nem akkor hol sikerült venned, nekem évek óta tönkrement és sehol nem kapok, csak papírt.

2017. aug. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kényelem és a por miatt szokták ezt használni,mert csak ki kel dobni a kukába.

A porszívóban meg zárt,porvédős csapágyak vannak.Ha a porvédő már nem zár,vagy megsérül,akkor te használhatsz bármilyen zsákot,akkor is annyi neki,mert azon is átjut annyi por,hogy azt tönkre teszi.

Ezeknek az alkatrészeknek a legkisebb por is árt,ha belejut,mert bele fog menni,mivel a gégecsövön bejutó levegő hűti a motort is és nincs olyan zsák ami tisztán szűr,még a papír sem,mert azon meg nem jutna át annyi levegő,amivel tudnál porszívózni.Ezért átfog jutni por is.

Sajna a mai porszívók legtöbbje,csak motorcserével javítható ilyenkor,mert a motort nem csavarral rakják össze,ha nem sajtolással.A csavarral szerelteket 2 500 FT+szénkefe csere anyag árban + munkadíj lehet javítani,még a korszerűnek és jónak mondottat, csak komplett motor cserével és 15 000 környékétől indul.

Ezekben már csak szénkefét lehet cserélni sajnos.

Ezeket ,mikor megtudják mennyi lenne a javítás,inkább kidobják és vesznek egy újat,mert gazdaságtalan a javítása.

2017. aug. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös, nekem az eredeti textil porzsákom van.

Hogy tudott a tiéd tönkremenni?

Kidobtad? Házilag nem javítható?

Azelőtt Budapesten, a Kinizsi utcában volt a márkaszervizük, ott vettem azt a piros kis izét, amit a nedves munkákkor kell használni, mert elhánytam valahova.

Most kicsit elmélyedtem a tartós porzsák keresésében ehhez a típushoz és nagyon úgy tűnik, hogy már nincs forgalomban.

2017. aug. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ede1219 ***** válasza:
Picit régi a készülék - 20 éves- és egyszerűen szétmállott.
2017. aug. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem pont a papírzsákokkal volt gond, hogy könnyen kiszakadtak ha egy kis kavicsot szívott fel.

Textilnek meg az a baja, hogy rázogatni kell ürítésnél és a fél megye poros lesz tőle.

A porzsák nélkülieken meg átjut a por röhögve és ott is a szivacsa fogja fel a nagy részét amit ugyanúgy mosogatni kell, meg mellészívja aztán okádja vissza a szobába. Soha többet porzsák nélkülit.

2017. szept. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!