Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van a kezemen egy textil...

Van a kezemen egy textil karkötő, amit nem tudok levenni. Hogy tudnám kimosni? Kezd büdös lenni.

Figyelt kérdés
Szappannal próbáltam, de az nem veszi el a szagot. Arra is gondoltam, hogy lehet attól büdösödött be, hogy nedves volt és túl lassan száradt pulcsi alatt... Nem tom... Segítsetek mit tegyek...

2016. okt. 25. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is lassan szaradt. Mosd meg megint, oblitsd ki ecetes vizzel es szaritsd hajszaritoval. Bar egy ido utan ujra bebudosodik.
2016. okt. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért büdös, mert tele van bacikkal. Vedd le azt a sz.rt és vegyél másikat inkább.
2016. okt. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát, ha más nincs, akkor leveszem. de ha bacik, akkor az ecetes víz az jól hangzik.
2016. okt. 25. 18:25
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a baciktól lesz. De ezt nem fogod tudni megszüntetni semmilyen csodaszerrel, legfeljebb időlegesen. A textil ahogy dörzsölődik a csuklódon, a szálai közé zárja a lehámló bőrödet, ami víz mellett kiváló táptalaj a baktériumoknak, amik persze el is kezdik eszegetni a leváló hámrétegedet. Vizet pedig akkor is kap, ha nem fürdesz, hiszen a bőröd folyamatosan párologtat, ami lecsapódik a karkötőn. A bacik végterméke (bacikaki) és a megdöglő bacik adják a büdös szagot. Szellőzni meg nem nagyon tud, mert elég szorosan lehet a csuklódon, ha nem tudod lehúzni róla.

Szerintem is jobban jársz, ha leveszed és a szögre akasztod a karkötőd, mert gondolom érzelmileg kötődsz hozzá.

2016. okt. 26. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tegnap este megcsináltam az ecetes áztatást és most sokkal jobb. Ha tényleg menthetetlen, akkor levágom, mert semmi értelme, ha büdös :D de most akkor kicsit próbálgatom így. mennyi idő alatt büdösödik vissza :)


Amúgy mintha szebbek lennének a színei, így az ecetes víz után, de lehet csak beképzelem :p

2016. okt. 26. 11:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Te ecetbe áztattad a kezedet??
2016. okt. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Orulok, h bejott. :)
2016. okt. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam lábán van lúdtalp ellen tapasz. Légáteresztő. Rendesen fürdés közben beszappanozom, alaposan megmosom, leöblítem. Itatgatva törlöm. És minden este hajszárítóval megszárítom.

Hetente cserélik.


[link]

2016. okt. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Egy kis tálba öntöttem 20%-os ecetet és vizet és abba lógattam csak a csuklómat. Szóval nem kellett az egész kezem :D


Amúgy még most ennyi nap elteltével sincs szaga. Szóval jól alakul :) Köszi :)

2016. okt. 27. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!