Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A műanyag ételes dobozba...

A műanyag ételes dobozba belepenészedett ételmaradékot, hogyan lehet eltávolítani, fertőtleníteni a dobozt?

Figyelt kérdés

2017. aug. 24. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Én kidobnám dobozzal együtt.
2017. aug. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Én is kidobnám, pláne, ha gagyi minőségű. Amennyiben ragaszkodsz hozzá, és bírja a főzést, akkor mosd ki alaposan, aztán főzd úgy 10 percig lobogva forró vízben, utána öblítsd el és töröld teljesen szárazra.
2017. aug. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Alaposan el kell mosni és kész.

Esetleg utána önthetsz bele ecetet, ha van szaga...

2017. aug. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:
67%
Ha drágább darab és mindenképpen megtartanád akkor domestos. Teljes spektrumú fertőtlenítőszer. Csak átveheti a szagát, szóval nem próbáltam. Amúgy egy rendes, alapos mosogatás elég kellene legyen neki ha nem karcos annyira amit ki se tudsz már mosni igazán.
2017. aug. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%
Egy tiszta fa vágódeszkán sokkal több baci, gomba van, mint egy jól elmosott műanyag kajás dobozon, akármilyen ótvar is volt benne.
2017. aug. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az "átlagos", magyarul elérhető árú műanyagok nem fertőtleníthetőek.

A penész mérgező anyagokat is termel(het), azon viszont a fertőtlenítés sem segít, a méreg bediffundál a műanyagba.

Döntsd el, vállalod e pár száz forintért a kockázatot.

2017. aug. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!