Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran végeztek...

Milyen gyakran végeztek bizonyos házimunkákat?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rendetlen típus vagyok, és egyszerűen semmi érzékem a takarításhoz/tisztasághoz. Most, hogy kiröppentem otthonról és saját albérletben vagyok, a probléma fokozottabban előjön. Szeretnék magamnak egy munkalistát csinálni, hogy erőnek erejével rászoktassam magam a tisztaságra, igényességre, most pedig ehhez az ütemtervhez gyűjtenék ötleteket.

Leírnátok, hogy a legfontosabb tisztító munkákat milyen gyakran végzitek? Pl. söprögetés, felmosás, porszívózás, ágyneműcsere, ablakmosás, függönytisztítás, ilyesmik. Bármi jöhet, lehet, hogy bizonyos munkák eszembe sem jutnának hirtelen.

Valamint mik azok a háztartási munkák, amiket kivétel nélkül mindennap elvégeztek?

Köszönöm a segítséget!



2017. szept. 3. 00:14
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Nekem évtizedekkel az otthonról elköltözés után sem megy jobban,. Nem szeretek takarítani, ráadásul nekem a listák is unszimpatikusak. Azért ha már nagyon kell, észreveszem és megcsinálom a nagyját, nekem így, rugalmasabban működik.


Mindennap csak mosogatás és a konyhapult letörlése van (napi sokszor, de attól még soha nem tökéletesen tiszta, hosszabb távon pedig semmiképp). Sokat főzök. Aki nem, annál ez nyilván más.


Függöny? Évi 1-2 alkalom. Ablak pár havonta, a konyhában sokkal gyakrabban (zsír, légy, egyszerűen muszáj). A konyhai külső ablak, ami csak létrával érhető el, amit lépcsőre kell rakni és én nem mászom fel rá, évi egy alkalom, valamikor ráveszem a párom :)

Söprés vagy porszívózás heti 1-2 alkalom az alsó szinten (ahol a konyha, előszoba, fürdő van), utána fel is mosok. Fent ritkábban.

Kemény a víz, hetente minimum egyszer ecetet használok a csapok s egyebek lemosására. A fürdőszobai mosdót s a wc-t is gyakran takarítom, heti többször. Csak letörlöm, semmi nagy dolog.

Ágyneműnk nincs, a plédeket egész sokáig használjuk, de az orrom érzékeny, megbüdösödni nem hagyom.


Szerintem ez az abszolút minimum, aki ennél is kevesebbet takarít, annál vagy gond van, vagy keveset van otthon, nem kemény a víz...etc. Azért heti egy rendes fürdőszobatakarítás kell, úgy gondolom.


Évente párszor eszembe jut a lámpák letörlése, ennél gyakrabban a kapcsolók, kilincsek, ajtók törlése... A konyhaszekrényeket akkor törlöm, ha feltűnnek, szerintem pár hetente. Azok sokkal jobban piszkolódnak.

Port is viszonylag gyakran kell törölni, leszáll a legremekebb levegőjú emeleten is, ez már csak ilyen.

Az ebédlőasztal is konyhai dolog, 1-2 naponta azt is törlöm, bár amióta ideiglenesen a nappaliban van, inkább 2 hetente, de nem is eszünk ott olyan gyakran.

2017. szept. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden nap megy egy kört a robotporszívó.

Minden második-harmadik nap megy a mosogatógép (amíg nem volt,minden este elmosogattunk, eltörölgettünk és közben rendbetettük a konyhát).

Minden főzés után (2-3 naponta) rendbetesszük a konyhát: letöröljük a pultot, amíg fő a leves, elpakoljuk a dolgokat.

Minden pénteken porszívózás-felmosás, portörlés normál géppel.

Péntek-Szombat-vasárnap fürdő-wc-mosdó takarítása, üvegelületek letörlése, protörlés; mosás 2x. MIkor melyik nap van kedvem.


A lényeg hogy így hét közben szinte nincs is házimunka, hétvégén is gyorsan megvagyok vele. Mindent mindig a helyére teszünk, ügyelünk a rendre, tisztaságra.


Söprögetni sosem szoktam,minek?

Ágyneműcsere 2-3 hetente.

Ablakmosás évi 2x.

Függönytisztítás évi 2-3x (hozzá se érek igazán, mit mossam állandóan?)


Olyan munka nincs, amit minden nap kéne végezni.

2017. szept. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Naponta mosogatás.

Nálunk kedden van a heti bevásárlás, pénteken takarítás (portörlés, porszívózás, felmosás, WC, fürdőszoba rendbetétele).

Kb. havonta konyhában lemosás

Félévente a fürdőszobában és a WC-ben csempét is lemosom.

4 hetente ágyneműcsere

Ablakpucolás 3 havonta, függönymosás évente 2-szer (utálom vasalni)

A mosógép akkor megy, ha összejön egy adag, ilyenkor reggel bepakolom, este, ha hazaérünk, csak el kell indítani.

Hétvégén úgy főzök, hogy a hét minden napjára legyen ebédünk, és akkor csak vacsorát kell csinálni.

Én úgy intézem, hogy hétvégére ne maradjon semmi a főzésen kívül.

2017. szept. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Minden reggel: beágyazás, mosogatás, mosás beindítása, teregetés, hajtogatás, ruhák eltevése a szekrénybe, még egyszer teregetés, főzés, rendrakás a konyhában, seprés, felmosás.

Naponta: hétfő - fürdő, kedd - babaszoba, szerda - konyha (mikró, tűzhely, hűtő, kávéfőző), csütörtök - udvar, péntek - kert, kútház, szombat - vendégház, vasárnap - menütervezás, bevásárlólistaírás, bevásárlás.

Minden este: mosogatás, rendrakás vacsi után a konyhában, 5 perc rendrakás, Turbó Törlés a fürdőben, seprés, felmosás.

Havi: autó

2017. szept. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!