Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Házimunka

A kérdés

Kimostam egy mellényrm, amely a színfogó kendő ellenére is befogta a saját bélését. A belseje annyira nem aggaszt, azonban a kapucniján sajnos úgyis látható, ha felveszem. Mit lehetne vele kezdeni?

Még frissen próbáltam donestosos vízzel kiszedni belőle, de kb semmi haszna nem volt.

Keress kérdéseket hasonló témákban: mosás, befogás

2017. okt. 5. 10:24  Privát üzenet  

A válaszok
Lehet kapni a dmben olyan mosószert, ami ilyen balesetekre van. Én még nem próbáltam, de állítólag jó. Érdemes kipróbálni.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2017. okt. 5. 10:37 Privát üzenet
Dr. Backmann mosásmentő a neve

# 2/6Időpont 2017. okt. 5. 10:41 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ezt már én is néztem, de sajnos szerintem nem opció. Mivel a mellény önmagát fogta be, ha beteszem ázni ebbe a cuccba, lehet, hogy csak rosszabb lesz. Csak a bélést pedig nem tudom mosni.

# 3/6Időpont 2017. okt. 5. 11:15 Privát üzenet
Pedig az pont erre van, hiába saját szín fogta össze. Esetleg vágd le a kapucniját.

# 4/6Időpont 2017. okt. 5. 11:41 Privát üzenet
Én visszavinném a boltba ahol vettem, és az árából választanék valami más terméket, hiszen ez egyértelműen gyári hibás, ha saját magát befogja a saját bélése színével. (Mondjuk már eleve azt sem értem, hogy a bélést minek kell egyáltalán bekenni festékanyaggal, hiszen úgysem látszik kívülről. Régen nem színezték, fehér vatelinnel volt bélelve, és sose fogott be semmit.)

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2017. okt. 6. 03:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ez egy bélelt mellény, és már egy éve megvan. Csak most mostam ki először. Annyi a gond, hogy a címként nem szerepeltették, hogy extrém módon ereszti a színét, több mosókendő kellett volna mellé.

Azt mondjuk ráírták, hogy kifordítva kell mosni, de azt meg én nem vettem komolyan (nem vagyok egy tapasztalt háziasszony). Nem tudom, ez számított-e.

Egyébként nem a bélés fogott, hanem a fehér színű bélés nyelte be a színt, amit a szintetikus külső rész adott ki magából. Így most rózsaszín :/ De a kapucnin azért sierült javítani, és ha felveszem becipzározva, alig látszik valami a kapucni béléséből, úgyhogy inkább így hagyom :) Attól félek, hogy ha tovább kínzom, menthetetlenül elcseszem.

# 6/6Időpont 2017. okt. 6. 16:31 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mosás: a színfogó tényleg működik?
Halogénes grillsütőt vettem és 250fokon szépen megsüti a húst, de rágós marad a belseje, kissebb hőfokon meg nem süt! Tudnátok segíteni?
A szinfogo kendo mindenhez jo? Mindent osszemoshatok?
Denkmit színfogó van olyan jó, mint a K2R (régen Dylon volt a neve)?
Szoktatok használni színfogó kendőt? Nagyon világos és sötét ruhákat lehet így egybe mosni?
Gyöngyházfényű műanyag szövetből (hátizsák belseje) zsírfoltot hogyan lehet kiszedni? (fotóval)

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Házimunka rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!