Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti mennyi időt fordítotok...

Ti mennyi időt fordítotok takarításra? Szerintetek lassú vagyok takarításban?

Figyelt kérdés
Családi ház 90 m2 összesen .Földszint konyha, étkező , nappali , kamra, wc, fürdő 3-3,5 óra. Lépcsőház lépcső, terasz 1/2 óra . Tetőtér 2 szoba, előtér, zuhanyozó wc 1,5 óra. Az ablakok, ajtók , gáztűzhely, hűtő , függönyök ,falicsempe lemosások, konyhaszekrény mind ezen felüli extrák, 2 óra ezek közül is valamelyik hetente. Szóval, hetente legalább 8 óra és nincs is olyan tisztaság amit szeretnék.

2017. okt. 6. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Hát ez elég lassúnak tűnik. Én egy 80m2 lakást szoktam 2 óra alatt teljesen kitakarítani (ablak, ajtó tűzhely stb. persze nincsenek benne, csak portörlés, porszívózás, felmosás, fürdő takarítás). Heti 8 óra takarítás az olyan mintha heti 6 napot dolgoznál! Ennyit tuti nem ér az egész. Hivatásos takarító kb. 2 óra alatt megcsinálja neked, heti 1-2ezer forintért.


37/F

2017. okt. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

140m2-ert 5 óra kirittyentek,ablak stb mosással együtt.

3 gyerek van,szóval cseppet fel vagyok már pörögve

2017. okt. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én sosem fogtam fel az ilyen gyorstakarítókat, én a házat tuti nem takarítanám ki 8 óra alatt, szerintem a konyhát sem, a flancos nem sima padlója miatt, ami nem volt a legjobb ötletem...

Bár nem szoktam mérni és a takarítást sem viszem túlzásba. 2-3 óra úgyis elmegy a konyhában (csak főzés, mosogatás, pult letörlése) még akkor is, amikor kvázi nem kell főznöm, mert van maradék, nem is értem. Néha elhatározom, hogy felírom, mikor mennyit vagyok ott, mert ijesztő.

A fürdőszoba gyorsan megvan, egyszerre mondjuk 20 perc, persze a totális kádsikálás nincs benne, a kemény víz miatt szükséges gyakori ecetezés igen. De a fürdőszoba pici és nincs csempe és járólap. Felmosom 1 perc alatt, a falat pedig nem kell.

A nappalit nem takarítom, max. felmosom. Sok dolog nincs is benne és keveset is használjuk, azonkívül kicsi is.


Anyám napi órákat takarított a pici lakásban és ott sem volt teljes tisztaság.

2017. okt. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. Sajnos nem engedhetjük meg magunknak a bejárónőt. Nagyon sokat takarítok , mosok, főzök és soha nincs minden rendben. Ez a ház vonzza a koszt. Nem tudom más, hogy győzi az otthoni munkákat, de én már egyre nehezebben bírom és kedvem sincs hozzá.
2017. okt. 6. 13:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Feleségemmel együtt szoktunk nekiesni havonta egyszer a takarítasnak, olyenkor kb. 2 óra a 75 nm-es lakás (nappali, 2 háló, fürdő, wc, étkező, konyha).

Ezután nincs makulátran rend és tisztaság, pl szekrénytető nincs leporolva.

Különösebb higiénia a fürdőben és a wcben van, mert erre nekem nagyobb az igényem, így csak ezekre elmegy bő fél órám.

Ezen kívül porszívózás, felmosás, rendrakás a munkafázisok.

2017. okt. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól függ, hogy mennyire alapos valaki. Ha mindent, de tényleg mindent csillogósra akarunk suvickolni, még sokkal több időbe is telhet, de szerintem kevesen vannak olyanok, akiknél állandóan makulátlan az összes szekrény teteje például.
2017. okt. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hât kamrát ablakot stb nem pucol szerintem naponta senki. Kamrát havi egyszer rendbe teszem. Porszívózni felmosni hetente szoktam ott is,de nem naponta.

Ablakot sem pucolok naponta csak havi 1x. Télen kéthavonta.

Havi egyszer letörölni a szekrények tetejét,így ha huzat van a lakásban nem száll a por.

2017. okt. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!