Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nem undorító textil zsebkendőt...

Nem undorító textil zsebkendőt mosni ruhák között?

Figyelt kérdés

Én értem az egész textil zsebkendő őrület előnyét, sőt még egyet is értek vele.


De számomra undorító, hogy csak úgy bedobom a ruháim közé és kimossa a mosógép. nem érdekel, hogy 40 vagy 60 fok, mert a mosás eleje hideg, és undorítónak tartom, hogy egy bizonyos ideig az ázott taknyos vízben van az összes normális ruhám is, úgy, hogy ez teli van baktériumokkal.

Miért baktériumoznám be az összes ruhám? És most az, hogy átlagos mosóport használok, én nem bízom benne, nem hiszem el, hogy nem marad semmi takony részecske a többi ruhámban.


Én értem, hogy régen a tárcsás mosógép megoldotta, hiszen ott akkor kizárólag ezeket a zsepiket mosták egy alkalommal, elkülönítve más ruháktól.


De hogy a mai világban automata mosógépben én biztos nem indítanék emiatt programot. Meg eleve az egész mosógép rendszere is, ahol a víz átfolyik, nem hiszem el, hogy sehol nem marad benne takony részecske.


Oké, nem mintha valaha is bárkinek baja származott volna belőle, de akkor is engem zavar.


Ugyanez, véres ruhát, menstruációval bugyit sem dobok csak úgy a többi ruhám közé. Nem hiszem el, hogy nem marad vissza vér részecske, és ott is undorítónak tartom, hogy egy bizonyos ideig véres vízben ázna az összes ruhám.


2017. okt. 14. 21:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Emlékszem még a gyerekkoromra, amikor még volt aki használt textil zsebkendőt. Sosem dobták be csak úgy taknyosan a ruhák közé. Szépen egy kis lavórban kimosták kézzel, ez után esetleg még mehetett a gépbe. Ha használna valaki a családban bennem sem merülne fel, hogy csak úgy behajítsam a gépbe.
2017. okt. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%

Jajj, ne már :D

Mi simán bedobtuk a ruhák közé, amíg használtunk. A buszon sokkal undorítóbb dolgokat is összeszedhetsz, mint egy kis takony :D

0%-ot kérek :P

A véres bugyijaimat én kézzel mosom ki, de kapaszkodj meg: nem rögtön... Nagyon durva, igaz?

2017. okt. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Jó, mi is bedobtuk, anya simán bedobta mikor kicsik voltunk, nyilván egy háziasszonynak ezer más fontosabb teendője van 2-3 gyerek mellett és semmi bajunk nem lett, de így felnőtt fejjel azért már nem tetszik.
2017. okt. 14. 22:08
 4/18 anonim ***** válasza:
21%
Első és kérdező, hogy ti milyen finnyásak vagytok... Szerintem az utcán semmihez ne érjetek hozzá. :D
2017. okt. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Sem véres, sem taknyos ruhát, sem piszkos munkásruhát, sem piszkos konyharuhát nem dobok be a gépbe. Ez nem olyan sok, hogy ne lehessen kézzel kimosni vagy előmosni. Nekem sem logikus, hogy a még viszonylag tiszta ruháimat sokkal piszkosabbakkal mossam együtt. Nincs ebből gond.
2017. okt. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
Maga a textil zsebkendő az undorító.
2017. okt. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%

# 4-es, az első válaszoló vagyok. Nem értelek miért kell minket leszólni. Attól finnyásak vagyunk, mert nem dobálnánk be a taknyot a mosógépbe?

Én nem bánom, ha te a képzeletbeli műsoros zsebkendődet ahogy van, úgy teszed be a mosásba, téged se zavarjon, ahogy én csinálnám.

Ráadásul hogy jön ide az, hogy az utcán, vagy buszon mit fogunk meg? Létezik kézfertőtlenítő, és kézmosás is.

2017. okt. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Apám textil zsebkendőt használ, soha fel nem merült bennem, hogy ne mossam a többi cuccal együtt, ezután is így fogok tenni, én nem látok ebben semmi problémát. Baktériumok..ugyan már... Én egy szennyvíztisztító üzemben dolgozok, a munkásruhám, na AZ igényel külön mosást, a zsebkendő az lópikula.
2017. okt. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Párom a mai napig textilzsepit használ, és a lányunk is jobban szereti, mint a papírt. Vállalom, hogy undorító módon együtt mosom a többi cuccal. Minden tisztán jön ki a gépből, azért egy 3 órás mosás után gáz lenne, ha koszosnak érezném, amiért együtt mosódtak. Van fertőtlenítő mosószeradlék is, az is jó cucc.
2017. okt. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%
Biztos én is finnyás vagyok, a bugyikat is be szoktam áztatni egy fél órára és ha kell, kicsit előmosom mosószappannal. Ugyanígy a foltos, nagyon koszos egyéb ruhákat. Nem használok textilzsebkendőt, de egy rövid áztatás, kinyomkodás után beletenném a gépbe. Azért nagyon taknyosan én sem...
2017. okt. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!