Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Elöltöltős mosógépet hogy...

Elöltöltős mosógépet hogy takarítjátok?

Figyelt kérdés
Ott ugye nem éri a víz, felül a guminál körben, mint az elöltöltőst. Ha már megpenészesedett, hogy a legjobb kitakarítani, hogy ne legyen büdös a ruha? Fenn már kitörölgettem, de gondolom ha ott ilyen volt, alul is meleg lehet a helyzet, de ugye ott nem férek hozzá.. :/
2017. nov. 1. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Domestossal szoktam egy 90 fokos mosást elindítani. Kb. 1 decit öntök szét a tartályban, és a dobban. Ezután még egy öblítő program. Nem büdösek a ruhák.
2017. nov. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

4 éves a gép és nem penészes, nem büdösek benne a ruhák stb pedig nem takarítom és akármikor megnézem nincs szükség takarításra.

Mondjuk a mosószer adagolót félig kihúzva szoktam hagyni és az ajtó is csak mosás közbe van becsukva.

De ahogy írták mondjuk a domestos a trutyit nem oldja,de pl a triso igen, szóval a kettő együtt

2017. nov. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Az elöltöltős mosógépet felül nem éri víz, mint az elöltöltőst? He?


Én nem tudom, te hogy mosol, én nem szoktam külön kitakarítani a mosógépet és még soha nem lett penészes vagy büdös. Nem is hallottam még ilyet, hogy penészedjen a mosógép.

2017. nov. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Attól,hogy szemből valami nem létszik attól még ott lehet.

Nem igaz ?


[link]

2017. nov. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Köszi a lepontozást, a penészt domestossal lehet eltüntetni. Igaz, régen jártam suliba, de olvasni még tudok. Penészes a kérdező gépe. Átmossa szépen, és eltünteti. Kipróbált dolog, tapasztalat, miért is vagyok lepintozva, ha válaszoltam, ráadásul hasznos, nekem bevált ötletet adtam?
2017. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

én felpontoztalak, köszi :)

NEM az én gépem, dédié, most jöttem rá, mi a gond a ruhákkal, mikor már 3 féle öblítőt és kapszulát is vittem neki, mégse lett változás. Nem rég cseréltük a gépét (2 éve), azóta nem lett takarítva szerintem, eszembe sem jutott :/


Az elöltöltőst éri víz, mert annak az ajtaja elöl van, így a gumírozás is, ott van nyitva a dob, odafolyik a víz, a felültöltős meg nem lesz fullra tele, így nem éri víz, nem tudom, mi ebben az érthetetlen.


Nekünk elöltöltősünk van, annál nincs ilyen gond, mondjuk én néha átmosom ecettel, s mivel éri víz a gumit, nem penészes.


Akkor domestos+trisót fogok bele tenni, köszi

2017. nov. 1. 23:32
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

Soha ne keverd a vegyszereket egymással. Használd magában a trisót. Ha le tudja szedni a szennyeződést, magában is leszedi, ha nem tudja, akkor meg domestosszal sem fogja. Trisó + 90C hosszú mosás.

Ha nincs trisó otthon, akkor használhatsz domestost is, hasonlóan hatékony szagok ellen, mint a trisó. De soha ne keverd a különböző vegyszereket egymással.

2017. nov. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fújd körbe szavóval. Ha megszáradt 90 fokon indíts egy üres mosást.
2017. nov. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy mosom ki, hogy veszek mosógép tisztító folyadékot, olyat, amit egy az egyben bele kell önteni az adagolóba, majd elinditom magas hőfokkal. Ezután körbe törlöm a gumi résben maradt lerakódásokat (ha maradt) és indítok egy üres 95 fokos mosást ecettel.


Fontos, hogy az adagolót kihúzva a belső részeket is tisztítani kell!


Másik: van hogy alacsony hőfokkal nem érzed a szagot sokáig. Majd elindítasz egy magasabbat hónapokkal később és büdös. Az azt jelzi, hogy a magas hőfok megfőzte a lerakódást ami addig nem oldódott fel ugye langyosabb vízben.. :)

2017. nov. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Patikában kapni szódaport,20 dkg os. Egy olyan zacsival a dobba öntök,majd az adagolóba 1 üveg 20% ecet kerül. Elindítom 90 fokon. Amikor forró az ajtó kikapcsolom. Majd óránként megforgatom a dobot. Beindítom újra 90 fokon és tiszta a gépem,ennyi.
2017. nov. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!