Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti ki szoktátok mosni a...

Ti ki szoktátok mosni a lecipzározható matrac huzatot? Hogy raktátok vissza?

Figyelt kérdés

nagyon koszos volt, inkább már fekete az egyik fele, tea ráfolyt stb. Ekkor 2 év után megfordítottam, majd még két évre ez a fele is koszos lett, de tizede annyira sem. Nem vagyok rá büszke.

Hetek óta arra vártam, hogy mikor lesz olyan idő, hogy kimoshassaam. Lecipzározható, két félben jött le. A mosógépbe alig fért bele, de a centrifugába meg sem próbáltam bele tenni.

Pár órára beáztattam Domestosba. Az a helyzet az, hogy kétszer átmostam mindkét felét, de sár folyt belőle, de felére sem lett tiszta. Szárítani nem tudtam.

hagytam kicsöpögni, de még folyik belőle.

Ha ilyen szalonképesebb állapotban beviszem a mosodába, már megoldják?


2017. nov. 18. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Ez gusztustalan...
2017. nov. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

A tisztítóban mindent megoldanak, csak ne víztől csöpögve vidd be!

Hétfőnél előbb úgysem tudod bevinni, addig lesz ideje lecsöpögni annyira, hogy szállítható legyen.

Kinézel egy tisztítót, felhívod őket, elmondod, hogy KAPTÁL(!) egy matracot, amit próbáltál helyrehozni, kevés sikerrel és most a segítségüket kéred, hogy nyirkosan bevidd.

Aztán beviszed!

(Kár, hogy az előző kérdésednél nem hallgattál rám!:(

2017. nov. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Milyen színű? Kizártnak tartom, hogy sár folyjon belőle, valószínűbb, hogy az anyag engedi a színét. A ruhafestékek sokszor több komponensből állnak, a sötéttürkiz kordnadrágom például következetesen pink színű levet enged. Nekünk automata gépünk van, így ha valamit egyszer beleimádkoztunk, akkor centrifugáláshoz is ott marad. Lehet, hogy neked is elég lenne megkérni valakit, akinek van automata gépe a szomszédságban, hogy tegye be egy mosásra. Az áztat, többször öblít, vizet cserél, hatékonyabb, mint a keverőtárcsás.
2017. nov. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kosz az sajnos, több minden rá folyt.

Viszont az ágyneműm, lepedőm narancssárga és ereszt, lehet az fogta meg, sőt valószínű, azért nem jön ki nehezen.

De mindkét ötlet nagyon jó.

Tisztító messze van, de megpróbálom, ha nincs más.

2017. nov. 18. 23:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Vidd be egy tisztitóba...
2017. nov. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Az ilyen munkát kell nyáron, a 40 fokban csinálni... Félő, hogy centrifugázás nélkül berohad, nem tud megszáradni. A szomszédban nincs egy nagyobb mosógép?

Nem sár folyik belőle, hanem tömény kosz. Több vízben mosd át, ne csak domesztosszal, mosószerrel is.

2017. nov. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A miénket minden évbe nyáron amikor kánikula van, kádba kézzel kimosom és kintre kiterítem.

Ilyen időbe amúgy kimosod majd ketten jól kitekeritek aztán szárítógépbe teszed, ha ezek nincsenek akkor butaság neki állni otthon mert megszáradni se fog rendesen hanem jól bebüdösödik az egész,szóval ilyenkor tisztító egyből! De máskor nyugodtan ráállhatsz arra,hogy évente legalább egyszer nyaranta kimosod és az erkélyen vagy udvaron szárítod.

2017. nov. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én simán kimostam gépben kifordítva, minden eltűnt belőle és az erkélyen nyáron fél nap alatt meg is száradt, este már vissza tudtuk húzni. Bár mi nem borogattuk le semmivel, szimplán csak fényes anyaga van és minden nyári izzadtság folt meglátszik rajta, hiába használunk ilyenkor két lepedőt pont ezért. Amikor vége a kánikulának (éjszakai izzadásnak), de még jó idő van, akkor szoktam kimosni minden évben.


Centri nélkül ilyen időben tuti nem fog megszáradni. Legalább kérje meg valakit, hogy segítsen kicsavarni, amennyire csak lehet.

Ha nem megy, akkor irány a tisztító, szépen rendbe teszik, csak győzze az ember megfizetni.

2017. nov. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nagynyomású mosóval oldottam meg persze nyáron a 40 fokban. Tökéletes újszerű az eredmény, csak úgy dőlt a gané belőle.
2017. nov. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mit csináltál végül is a huzattal?
2017. nov. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!