Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Pizsamát ki lehet főzni, ha...

Pizsamát ki lehet főzni, ha nagyon koszos, szennyezett?

Figyelt kérdés
Nem fog tönkremenni? Úgy tudom, ecetes vízben kell egy fél órát forralni.
2017. dec. 28. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ecetes víz a koszt nem fogja kiszedni.

Nem mindegy, milyen anyagból van.

2017. dec. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
pamut
2017. dec. 28. 22:15
 3/13 anonim ***** válasza:
én mosni szoktam
2017. dec. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Anyától tudom, hogy a nagyon koszos konyharuhákat is kifőzni szokták. Negyedórája főzöm, de semmi hatàs. Egészig főzöm.
2017. dec. 28. 22:31
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Pamutot jól tönkre is teszed forralással, max. 60 fokon mosható.

Áztasd, sikáld, aztán mosd ki párszor.

2017. dec. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én egy vödörbe szoktam rakni a szutykos ruhát, rá melegvíz és egy mosásra való mosópor.

abban áztatom, mosom kicsit és utána megy az egész a mosógépbe

2017. dec. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A piszkos ruhákat áztatjuk (részemről mosószóda, ököreper szappan vagy mosószappan), majd kimossuk. Csak a legellenállóbbakat mossuk magasabb hőfokon, a többit 40 fokon. Ha ettől piszkos maradna a pizsama, kidobnám, de erre még nem volt példa.

Az ecet a vízkövet oldja, a piszok tisztításához több köze nincs ennél (persze ez is valami, a vízkő szeret összekapcsolódni a piszokkal, s a lágy vízhez kevesebb mosószer is elég, ez köztudott).

2017. dec. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kiszedtem, kimostam utána jól, kiöblítettem.

Nincs mosógépem az a baj. De jót tett neki a sterilizálás is, bacik, vér stb.

Az anyagnak semmi baja sem lett :)

2017. dec. 28. 23:31
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem a pizsamámat, 30 fokon mosható a tájékoztatója szerint. De a 40 fokos mosások is jó neki. Ami ruhámat megnéztem életemben, az mind ilyesmi hőmérsékletet bírt, a forralás az igen brutális, én még a konyharuhákat sem teszem ki annak.
2017. dec. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A #7-es válaszolóval értek egyet. Kivéve, hogy nincs olyan, hogy "ököreper" szappan. Csak marhaepe. De az tényleg jól kiveszi a foltokat. Milyen foltot szeretnél kivenni? (Ha vérfoltról van szó, akkor akár ki is dobhatod a pizsamát, mert a vér csak hideg vízben áztatás után jön ki. A forró víz rögzíti az anyagban a foltot)
2017. dec. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!